Prvotina s názvem Peepshow byla velmi zdařilá ať už díky originálnímu typu hrdinky nebo vypravěčskému stylu, který hnal děj kupředu. Další kniha je stejně dobrá a snad ještě více zběsilejší.
Se Simone Kirschovou se v druhé knize ocitáme více v jejím osobním životě plném citových zmatků, no a i tentokrát jí jde o život.
Naostro nepřímo navazuje na prvotinu Peepshow. Sledujeme další osudy neúspěšné žadatelky o práci u policie a nyní soukromého očka, Simone Kirschové. Vzdává se svých „hříchů“ striptýzu a kokainu a díky spolupráci se svým učitelem z kurzu na Australské bezpečnostní akademii získává svůj první případ. Sledování Tamary, dcery významného advokáta Wadea, která se dala na scestí a pracuje v jednom ze soukromých klubů jako „masérka“, se zdá být jednoduchým případem. Jenže Tamara je nalezena mrtvá s konstatováním: sebevražda. To se nezdá jejímu bývalému klientovi a najímá si Simone, aby vypátrala, kdo stojí za Tamařinou smrtí. Sledování, které mělo původně očistit jméno dcery právníka a sestry úspěšného fotbalisty, mělo mít úplně jiný účel. Simone se zaplétá do případu, ve kterém hrají hlavní roli špinavé peníze, drogy, bordely, ale také do svých citových nebo možná spíše hormonálních problémů. Honba za transvestitou Lulu, který má k Tamařině smrti hodně co říct, je vražedně nebezpečná. Sympatický fešák Alex, se kterým se Simone setkala v knize Peepshow má partnerku, ale přesto se nevzdává náklonnosti k ní. Díky němu Simone potkává detektiva Seana z asijského oddělení, dalšího pomocníka při vyšetřování a aktéra citového propletence, kterých je tahle kniha opravdu plná. Skoro to vypadá, jako by se „živočišné“ Simone lepila smůla na paty a problémy s velkým „P“ ji samy vyhledávaly. Občas má člověk pocit, že by takhle životem protřelá osoba měla být v některých případech nedůvěřivější, ale možná je právě proto postava Simone opravdovější.
Opět zdařilá porce živočišnosti, erotiky, trocha černého humoru a drsné napětí.
Originál: Rubdown, Allen & Unwin 2005
Překlad: Richard Janda
Vydala: JOTA, 2008