Peepshow (Leigh Redheadová)

Leigh Redhead Peepshow„Hříšná, divoká a nebezpečně zábavná Simone Kirschová,“ je uvedeno na přebalu knihy. Tak tohle všechno přesně platí a právě v tomto pořadí. Simone Kirschová je začínající soukromý detektiv, vlastně spíše striptérka, které unesli kamarádku Chloe ze stejné branže, protože se domnívali, že právě ona zavraždila majitele striptýzového klubu Červený pokoj. Je to Simonin první případ a musí být co nejvíce nenápadná. Příliš se jí to ale nedaří. A stranou musí jít také záměr přestat s předváděním striptýzu a pracovat jako soukromé očko. Nechává se zaměstnat v striptýzovém klubu. Netrvá to dlouho a Simone se dostává do sporu s nejzkorumpovanějším policistou ve městě a hrozí jí tak boj o život ať už ze strany mafie, která drží Chloe nebo ze strany policisty Dicka Farquhara.

Simone nebo Vivien, jak si jako striptérka říká, je pořádný „kousek“. Je velmi živelná a trávit s ní čas je pořádná dávka adrenalinu. Kniha je velmi originální i proto, že hrdinkou není žádné „napravené“ soukromé očko, ale o ženu „protřelou životem“, která velmi riskuje, miluje muže a má ztřeštěné nápady. I když při některých jde i o život. Možná se nabízí srovnání s hrdinkou knih Janet Evanovich, Stephanií Plumovou, z něhož ale Simone vychází více živočišná a nespoutaná.

Tak trochu noir kniha psaná ostrým stylem, až se možná podivíte, že její autorkou je žena. Ale i sama Leigh Redheadová už pracovala ve všech možných povoláních. Kromě jiného i jako striptérka, takže prostředí je jí důvěrně známé.

Možná, že vraha si předem vytipujete, ale spád příběhu a jeho styl je tak zběsilý, že se čtenář rozhodně nudit nebude. Slušné dívenky se budou řádně červenat a ti ostatní se pořádně pobaví. Autorka si díky Simone, která nemá o problémy nikdy nouzi, hezky připravila prostor pro další pokračování.

Originál: Peepshow, Allen & Unwin 2004
Překlad: Richard Janda
Vydala: JOTA, 2008

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA