Leigh Redheadová

Vyšlo česky I Odkazy

BIOGRAFIE ::

Leigh Redheadová* 18. listopadu 1971, Adelaide, Austrálie

Australská konkurentka Stephanie Plumové bere svět zločinu po svém, má k němu totiž dost blízko…

Je těžké uvěřit, že si autorka celý svůj neobvyklý životopis nevymyslela, ale pokud máme věřit tomu, co píše na svých webových stránkách, prožila dost nespoutané dětství coby doprovod své hippies matky – radikální lesbické feministky – různě po světě ve všelijakých alternativních komunitách.

V 17 letech se Leigh vrátila ze světa zpět do Austrálie a nárazově pracovala jako kuchařka na rybářské lodi, číšnice ve spodním prádle i coby masérka, a k tomu ještě studovala vysokou školu. Nejvýraznější mezi jejími zaměstnáními je však její tříleté působení jako tanečnice v striptýzových barech. Mimo to také usilovala o post šéfkuchaře a psala svůj první román.
Ve své detektivní prvotině zúročila své vlastní životní zkušenosti a hlavní hrdinkou se proto stala bývalá striptérka Simone Kirschová, která zkouší prosadit se na té lepší straně zákona jako soukromý detektiv. Tento román se v Austrálii stal bestsellerem, autorka nyní pracuje na čtvrtém díle a na filmovém scénáři k prvnímu. Série je často srovnávána s americkou řadou od Janet Evanovich – obě jsou plné humoru, nadsázky, bláznivých i nebezpečných situací a především atypických hrdinek…

ODKAZY ::
www.leighredhead.com

VYŠLO ČESKY ::

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA