Mark Pryor

Knihkupec Mark PryorBritskoamerický prokurátor píše ve volném čase napínavé thrillery zasazené do Paříže

Vyrostl v Anglii, kde vystřídal řadu zaměstnání. Nejdéle vydržel coby reportér a policejní zprávař. Když v roce 1994 odjel do Ameriky, zájem o kriminalistiku mu zůstal. Vystudoval ve Státech žurnalistiku a práva a nějaký čas pracoval v privátní advokátní firmě, nebylo to ale přesně to, co chtěl dělat. Nakonec získal místo zástupce státního návladního, kde pracuje dodnes.
Ve svém vysněném místě se sice zabývá zločinem, ale úřední protokol nenabízí moc prostoru pro literární rozlet. A tak už přes 10 let píše do šuplíku různé romány. Úroveň jeho pokusů stále stoupala, a tak čtvrtá kniha konečně zaujala i literární agentku. S její pomocí a dalším rokem přepisování se z prokurátora stal publikující autor.

Mark Pryor zasadil svůj první román do Paříže, města s úchvatnou atmosférou a své oblíbené destinace. Inspirací mu byla procházka podél Seiny a pozorování tamních krámků se starými knihami – co kdyby se takový bukinista stal obětí útoku? Fabulace se rozjela na plné obrátky a námět na román byl na scéně.
Hrdinou nyní již tří strhujících thrillerů je vedoucí ochranky na americké ambasádě v Paříži Hugo Marsten, bývalý profilovač FBI. Autor s ním má velké plány – až bude Hugovi Paříž malá, nechá ho vycestovat i do jiných evropských měst: Londýna, Madridu, Prahy…
Krom románů píše i humoristický blog o skutečných zločinech a v roce 2013 mu také vyšla první literatura faktu – kniha o vyšetřování 25 let starém případu vraždy.

Mark Pryor nyní žije s rodinou a třemi dětmi v texaském Austinu.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.markpryorbooks.com

VYŠLO ČESKY ::

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA