S. J. Bennett

Anglická spisovatelka je velkou obdivovatelkou britské královny, udělala ji proto hlavní hrdinkou své detektivní série…

Sophie vyrůstala v rodině vojáka, tudíž se často stěhovali – ať už do Západního Berlína, nebo Hong Kongu. Byla vždy na škole „ta nová“, špatně si dělala kamarády, utíkala proto spíš do světa literárních přátel. Když vyrostla, chtěla sama takové imaginární světy tvořit pro druhé. Ale nevěřila si. Vystudovala proto italskou literaturu a pracovala jako konzultantka v marketingu.

Díky lásce ke klasickým detektivkám Rexe Stout nebo Dorothy L. Sayersové chtěla napsat podobnou detektivku, ale nedařilo se. Kupodivu ale prorazila na poli dětské literatury, napsala deset dětských i dorosteneckých knížek, které se přeložily až do Indie a získala za ně i četná ocenění. Díky tomu mohla vyučovat Tvůrčí psaní a měla i vlastní podcast s radami pro nepublikované autory.

Sophie je velkou obdivovatelkou britské královny už od 70. let. Má k ní výjimečný vztah – dokonce se hlásila na místo asistentky sekretářky v Paláci, a její otec-voják se při různých příležitostech s královnou osobně setkal. Když hledala námět na svou první detektivku, pravidly svázaný palác a jeho inteligentní vládkyně ji napadly hned. Kouzelný příběh, kde se tradice a loajalita snoubí s detektivní zápletkou, si získal pozornost nakladatelů a během lockdownu se o práva na něj strhla mezinárodní aukce. Autorka během další karantény dopsala druhý díl a nyní přemýšlí nad třetím. Coby Watsona tu královně slouží právě taková sekretářka, jakou by Sophie byla, kdyby tenkrát prošla konkurzem…

VYŠLO ČESKY ::

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.sjbennettbooks.com/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA