Virginia Doyle

Loď mrtvých z AltonyCo se ví o Virginii Doyle je to, že je třicátnice, skvělá sommeliérka s praxí v nejlepších hotelech Cote d´Azur a Londýna, nyní si užívá rodinu a svou smečku Corgiů na panství v Kentu. A píše detektivky.

Také se však moc dobře ví i to, že si celou tuhle historku vymyslel skutečný autor knih, Robert Brack.
Robert Brack, vlastním jménem Ronald Gutberlet (narozen 4. května 1959 ve Fuldě), je v Německu znám díky svým současným detektivním a kriminálním románům a trilogiím, které bývají vždy něčím zvláštní. Ať už jsou jeho detektivky zasazené do komunistického Polska minulých let, nebo je jejich hrdinou automechanik americko-německého původu, či je pod nimi podepsán Ronald Gutberlet a hlavní postava se jmenuje Robert Brack…

Protože psal hodně a málem zahltil trh, jeho nakladatel před něj postavil novou výzvu – psát nový žánr pod ženským pseudonymem. Tak na svět přišla Virginia Doyle – Doyle podle veleslavného tvůrce Sherlocka Holmese, a Virginia prostě hezky zní. Brack musel však také přijít na to, jakým stylem píšou ženy, aby ten malý podvůdek na čtenáře nikdo neodkryl příliš brzy. Pod svým novým alter-egem vydává historické detektivky – vyšlo již sedm dílů s amatérským pátračem a kuchařem Jacquesem Pistouxem z konce 19. století, a tři díly zasazené do Hamburské čtvrti St. Pauli začátkem století 20.

OCENĚNÍ ::
1993 – Marlowe award (Das Mädchen mit der Taschenlampe)
1996 – Deutschen Krimi Preis (Das Gangsterbüro)
1997 – Marlowe award (Das Osterhasen-Wochenende)
více o cenách

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.gangsterbuero.de

VYŠLO ČESKY ::

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA