S. J. Bolton

Pod záhadnými iniciálami se skrývá Sharon Boltonová, která ráda děsí lidi k smrti. S oblibou buduje strašidelnou atmosféru, kdy čtenář už tuší, že se stane něco příšerného…

S. J. Bolton v Praze

Kariéru začínala v marketingu, dodělala si titul MBA na Warwicské univerzitě, ale teprve díky prvnímu dítěti a spoustě volného času doma dozrála k odhodlání začít konečně psát. Vždy milovala hororové historky ve stylu Stephena Kinga, ale nakladatelé měli zájem spíš o detektivky. A protože věděla z práce, že zákazníkům se musí dát, co chtějí, pustila se do psaní kriminálních příběhů, které ale vydatně ochutila hrůzostrašnem.

Její první tři knihy mají hodně společného. I když jsou samostatné, všechny se odehrávají na poklidném venkově, kde klid naruší brutální vraždy, založené na lidovém folkloru a starých rituálech. Čtvrtým románem zabrousila autorka víc do policejních procedurálek, když obsadila do hlavní role policejní seržantku Lacey Flintovou. Lacey však nečekaně přirostla autorce k srdci, a tak se z původně samostatného románu stala série nyní již 5 mrazivých thrillerů.

VYŠLO ČESKY ::

  • Travič (The Poisoner Trapeze, 2019; Domino, 2020)
  • Rakvář (The Craftsman Trapeze, 2018; Domino, 2019)

Samostatné knihy

Lacey Flintová

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.sjbolton.com

OCENĚNÍ ::
2014 – Dagger in the Library
2010 – Mary Higgins Clark award (Awakening)
Více o cenách

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA