J. D. Barker

*7. ledna 1971 Illinois, USA

Americký autor strhujících a děsivých thrillerů je najednou slavný a neví, co psát dřív… 

Jonathan Dylan Barker svou literární kariéru začínal v novinách, kde spravoval kulturní rubriku. Psal i sloupek o zkoumání záhadných a strašidelných míst, tajemno a horory byli odjakživa jeho koníček.

Postupně se etabloval jako ghost writer, tedy autor, skrytý za slavnějším jménem. V roce 2014 však vlastním nákladem vydal elektronicky svou první knihu, horor Forsaken. Ten se hned dostal do nominací na Bram Stoker award. Dokonce po přečtení knihy se s autorem dohodli dědicové Brama Stokera o napsání prequelu ke slavnému Drakulovi. Ten Barker napsal spolu se Stokerovým praprasynovcem.

Úspěch první knihy k autorovi přitáhl pozornost, o jeho první detektivní thriller se sériovým vrahem se proto strhla mezi nakladateli aukce. Spolu s překladovými právy se ihned prodala i ta filmová. Čtvrtá opice je prý mixem Mlčení jehňátek a 7edm a počátkem trilogie strhujících a ďábelsky temných a místy nechutných thrillerů s chicagským detektivem Samem Porterem.

Barker momentálně má rozpracované minimálně dvě knihy, plus na jedné spolupracuje se slavným Jamesem Pattersonem, kterému se Čtvrtá opice velmi líbila, a proto nabídl J. D. spolupráci.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.jdbarker.com/

VYŠLO ČESKY ::

Spolu s Jamesem Pattersonem

  • Smrt pod kůží (Death of the Black Widow; Kniha Zlín, 2024/1) VYJDE

Sam Porter

  • Šesté dítě (Domino, 2020)
  • Pátá oběť (Domino, 2019)
  • Čtvrtá opice (The Fourth Monkey, 2017; Domino, 2018)

Samostatné:

  • Volající (Caller´s Game, 2021; Domino, 2022) Vyšlo
  • Dracul (Dracul, 2018; Fobos, 2020)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA