Helen Fieldsová

Bývalá právnička zúročila své znalosti v trestním právu a napsala nervující thriller ze skotského prostředí…

Po vystudování práva pracovala třináct let jako advokátka v trestním a rodinném právu. Po narození druhého dítěte však ze stresujícího zaměstnání odešla a založila s manželem produkční společnost, pro kterou psala scénáře. Od těch byl už jen krok ke knize.

Zprvu autorka napsala dva fantasy romány vydané vlastním nákladem, aby si vyzkoušela, jestli na to má, aby prozkoumala terén. Psaní ji natolik chytilo, že se rozhodla pustit se do něj profesionálněji a zaštítěná silným nakladatelstvím. Literární agent ji nasměroval na terén, který z práce dobře zná – na detektivku. O práci „orgánů činných v trestním řízení“ ví Helen opravdu hodně, ve svém rukopise tudíž mohla využít své zkušenosti. Zkombinovala v něm klasickou policejní procedurálku s děsivým thrillerem, jaké sama ráda čte – knihy Thomase Harrise, Deana Koontze, Jamese Herberta…

V sérii detektivních thrillerů s detektivem inspektorem Lucem Callahanem, zasazeným do Edinburghu, autorka s oblibou zkouší, co čtenáři ještě unesou, překračuje hranice snesitelné hrůzy. Zatím jí nakladatelství HarperCollins vydalo čtyři díly.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.helenfields.co.uk/

VYŠLO ČESKY ::

Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.