Audiokniha Dokonalá tma (Helen Fieldsová)

Napínavý šestý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové je občas velmi brutální a přesto máte potřebu propletený příběh poslouchat. Podle všeho se tato temná detektivka liší od těch předchozích z řady. Přečtěte si proč.

Helen Fieldsová v knize Dokonalá tma nabízí příběh inspektora Luca Callanacha, který je vyslán do Paříže, aby s bývalým partnerem z Interpolu vyřešili nález těla s odebranými orgány. Vypadá to totiž, že oběť byla unesena z Edinburghu, ale proč se našla ve Francii, je záhadou.

V Edinburghu Lucova šéfka a bývalá přítelkyně, šéfinspektorka Ava Turnerová, vyšetřuje obchodování se sexem, drsně se protlouká osobním životem a problémy, a také to vypadá, že se v městě opět někdo ztratil. Příběh se střídavě odehrává v Paříži a Edinburghu a je pořádně temný.

Mrtvá těla přibývají a Luc a Ava spolu musí na dálku spolupracovat, aby spoušť co nejdříve zastavili a aby neumírali další lidé.

Titul se ke mně dostal jako audiokniha a v podání Jana Šťastného je neuvěřitelně skvěle podaná. Oblíbený herec totiž totiž umí dodat dobrému příběhu svým vyprávěním nezbytné napětí, hlasově rozlišuje různé typy osob a přestože je Dokonalá tma chvílemi vyloženě děsivá, chcete ji poslouchat dál.

Člověk se obává, jestli jsou lidé tak znudění, že pro zábavu udělají cokoliv. Je lepší brát tuto knihu pouze jako nápad z mysli Helen Fieldsové. Člověk je přece více, než kus masa. Nebo ne? Co všechno člověk udělá, když zcela ztratí naději?

Vyšetřovací linka je chvílemi tak brutální, že nutně potřebujete romantickou linii, která běs vyváží. A Helen Fieldsové se to podařilo výborně. Někteří z těch, co knihu četli nebo slyšeli, vidí právě problém v romantické linii. Ta ale není tak široká, aby dokázala vyčnívat nad detektivním pátrání a těžkou a drsnou atmosférou.

Při poslechu téměř nedýcháte, což není dobrý postup, když si audioknihu berete jako společnost při procházce. Její napínavost vás zase ale navnadí na další a další minuty procházky, protože prostě odejít od příběhu se téměř nedá.

Pokud jste nečetli nebo neslyšeli předchozí tituly vůbec to nevadí a klidně si můžete Dokonalou tmu poslechnout i přečíst. Nejspíš ale pak budete nutně potřebovat vědět, co se to vlastně s touto dvojicí dělo od začátku série.

Další kniha z Edinburgu má název Jako stín, ale hlavními protagonisty je jiná dvojice. Titul s Lucem a Avou česky vyjde v dubnu pod titulem Dokonalá lítost.

Dokonalou tmu si můžete zakoupit na webu obchodu s audioknihami Audiolibrix.

Vydavatel: Voxi (2023)
Interpret: Jan Šťastný

Délka: 14:26 h
Série: Inspektor Luc Callanach #6

Tištěná kniha:
Nakladatel: Kniha Zlín (2022)
Originální název: Perfect Kill, 2020
Překlad: Nela Knapová
Počet stran: 376

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA