Carin Gerhardsen

*6. prosince 1962 Katrineholm, Švédsko

Carin GerhardseVe Švédsku je evidentně vysoká koncentrace severských královen detektivní literatury. Představuje se nová autorka, jejíž knihy jsou napínavé, uvěřitelné a podmanivé…

Vystudovala matematiku na univerzitě v Uppsale a na literárním poli debutovala v roce 1992. Její filozofický román se však nesetkal s větším ohlasem, a tak od psaní dočasně upustila a pracovala jako počítačový konzultant. Nechtěla se však svého snu vzdát úplně.
Coby matematička vždy ráda řešila rébusy a sudoku, a detektivní zápletka je jen jiný způsob hlavolamu. Proto si vybrala detektivní žánr jako nový start v druhém pokusu o proražení v literatuře. A aby nakladatelství nemělo obavy o její produktivitu – přeci jen od její prvotiny uběhlo už víc jak deset let – napsala a odeslala agentovi rovnou kompletní tři díly série. Shodou náhod jde o stejného nakladatele, který také objevil Stiega Larssona…
Autorčiných prozatím šest knih tvoří úspěšnou Hammarbyjskou sérii, kde vystupuje hlavní hrdina komisař Conny Sjöberg a jeho tým. V prvním dílu autorka hodně vycházela z vlastních zkušeností, kniha se totiž točí kolem dětské šikany.
V současné době žije Carin ve Stockholmu se svým mužem a dvěma dětmi a pracuje na další knize.
Nakladatelství Vyšehrad připravuje k vydání následující čtyři pokračování: .Máma, táta, děti; Spi, děťátko, spi; Světec a Gideonův prsten.

VYŠLO ČESKY ::

  • Perníková chaloupka (Pepparkakshuset, 2008; Vyšehrad, 2013)
  • Máma, táta, děti (Mamma, pappa, barn, 2009; Vyšehrad, 2013)
  • Spi, děťátko, spi (Vyssan lull, 2010; Vyšehrad, 2014)
  • Světec (Helgonet, 2011; Vyšehrad, 2015)
  • Gideonův kruh (Gideons ring, 2012; Vyšehrad, 2015/9) VYJDE

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA