Sam Christer

Sam Christer Tajemství turínského plátna*1957 Velká Británie
Britský autor dobře ví, jak napsat strhující thriller, jako stvořený pro filmové plátno – však také pracoval pro Hollywood…

Vlastním jménem Michael Morley. Úspěšný televizní reportér, režisér a producent, ještě nedávno pracoval coby vedoucí tvůrčího oddělení hollywoodského studia, má na svém kontě řadu cenami ověnčených dokumentů. Většina z nich se úzce týkala kriminalistiky; Morley se ještě coby investigativní reportér věnoval odhalování trestné činnosti, coby dokumentarista točil rozhovory se sériovými vrahy i jejich oběťmi. Dostal se proto problematice tak blízko, že si od té doby pro jistotu velmi chrání soukromí své i rodiny – když už ví, jaké hrůzy se dějí a že před nimi není nikdo chráněný.
Zkušenosti z kriminalistiky však mohl zúročit v literární tvorbě, je podepsán pod scénářem k interaktivní online detektivní hře pro nakladatelství Penguin, ale u toho zdaleka nezůstal. Pod svým jménem napsal dva thrillery, jejichž hrdinou je specialista FBI na profily pachatelů Jack King. Pro další dva dobrodružné thrillery ve stylu Steva Berryho zvolil pseudonym Jon Trace, (oba jsou spojené postavou bývalého kněze Toma Shamana).
Ale největší úspěch slaví jeho další pokus, pseudonym Sam Christer, jehož Odkaz Stonehenge se prodal do 35 zemí světa (a na vlně úspěchu tohoto jména znovu vydal starší román Jona Trace The Venice Conspiracy, tentokrát však coby Christer…)
Morley nyní žije se svou rodinou v Derbyshiru.

VYŠLO ČESKY ::

  • Odkaz Stonehenge (The Stonehenge Legacy, 2011; Knižní klub, 2012)
  • Tajemství Turínského plátna (The Turin Shroud Secret, 2012; Knižní klub, 2013)
  • Kodex Camelot (The Camelot Code, 2013; Knižní klub, 2014)
  • Služebník smrti (The House of Smoke; Knižní klub, 2017) VYŠLO
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA