Běsni a zuř (Becky Masterman)

Bridget Quinnová pracovala pro FBI řadu let, než musela službu pro svá zranění opustit. V předčasném důchodu se zuby nehty snaží zapadnout mezi normální lidi, vede spořádaný manželský život, má dokonce i psy. Ale minulost nesmaže…

besni-a-zurMít jako hlavní hrdinku dámu v letech byl pro autorku riskantní krok. Dlouho jí rukopis nikdo nechtěl vydat a já vážně nechápu proč. Pak ale přišla Helen Mirren a film RED o partě penzionovaných zabijáků, a náhled na seniory se kapku posunul. A to je dobře. Protože tahle Bridget by do party RED skvěle zapadla.

Byla by chyba myslet si, že tahle kniha bude odpočinková záležitost, něco jako Smutný medvídek (o penzionovaném poldovi, co se omylem k něčemu připlete na vesnickém trhu, ale jinak dál v klidu šije plyšáky.) Ani zdaleka. Bridget je drsná, sprostá a urputně se snažící, aby se vymanila z temnoty, která jí obklopovala během služby v Úřadu. Ale její duševní rovnováha v novém životě dostane vážné trhliny, když se znovu otevře případ sériového vraha, kterého ona sama nikdy nedopadla.

Ještě nejste ani ve čtvrtině a už na vás padá deprese, tíseň a fantomové vedro, protože se všechno odehrává v horkem sálajícím Tusconu. Nebezpečí, temnota a průsery se na vás valí ze stránek podobně jako v knize Jezerní hřbitov od Paula Cleavea, až na to, že Bridget je mnohem sympatičtější než Theo. Ale oba spojují vnitřní běsy a série špatných rozhodnutí, kvůli kterým jdou jejich životy pořádně do háje.

Běsni a zuř je perfektní adrenalinový thriller, který přečtete se zatajeným dechem a okamžitě chcete nášup. Druhý díl Fear the Darkness vyšel v Americe v lednu 2015 a doufám, že ho brzy přeloží do češtiny – Bridget Quinnová a smrt, co má v patách, se vám totiž dostane hluboko pod kůži…

Originál: Rage against the Dying, 2013
Překlad: Roman Tilcer
Vydala: Moba, 2015
375 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA