Ben Aaronovitch

*1964 Londýn Velká Británie

Televizní scenárista definoval nový subžánr „urban fantasy policejní procedurálky“.

Narodil se a vyrostl v Londýně, a jeho láska k tomuto městu se značně odráží v jeho knihách. Od 80. let pracoval v televizi, kde psal scénáře pro sci-fi seriál Doctor Who a jeho různé odbočky.

Od roku 2011 píše humoristickou fantasy detektivní sérii Řeky Londýna. Hlavní hrdina konstábl Peter Grant měl být původně postavou v televizi, nakonec se stal natolik výrazným, že dostal prostor ve vlastní knize. Během psaní první knihy autor objevil existenci jiného detektiva-čaroděje Harryho Dresdena (od Jima Butchera), a tak se snažil oba světy co nejvíce odlišit. Což se snad povedlo – Peter Grant je sice podobně ukecaný, zato pracuje v týmu, má rád pravidla a jeho příběhy nejsou až tak deprimující.

Série Řeky Londýna má nyní sedm dílů a pro velký úspěch je prokládána komiksovými mezidíly, na kterých se podílí autorův kamarád z Doctora Who Andrew Cartmel. Podle posledních zpráv byla zakoupena i filmová práva, a tak se možná dočkáme i televizního zpracování oblíbené řady o jednotce, řešící paranormální případy pod taktovkou Metropolitní policie města Londýna…

VYŠLO ČESKY ::

ODKAZY ::
Twitter: https://twitter.com/ben_aaronovitch

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA