Audioteka.cz oslavila páté výročí působení na českém trhu

V úterý 4. října 2016 to bylo přesně pět let, co byl zahájen prodej audioknih v elektronickém obchodě audioteka.cz. Narozeniny mohli slavit i zákazníci obchodu, protože po dva dny byly k mání všechny tituly za jednotnou cenu 149 Kč. Audiotéka také připravila pro své obchodních partnery a přátele slavnostní setkání v pražském Café Platýz.

Alžběta Vorlová, Petr Michálek (spolumajitel Audiotéky)
Alžběta Vorlová, Petr Michálek (spolumajitel Audiotéky)

Úvodního slova se ujala Alžběta Vorlová, která je v Audiotéce specialistkou na marketing. Nejprve přivítala spolumajitele vydavatelství, pana Petra Michálka, který – jak už to na podobných akcích a na narozeninách bývá – tak trochu bilancoval a připomněl úspěchy, kterých Audiotéka za oněch pět let dosáhla. Připomněl, že původní podnět na založení českého vydavatelství přišel z polské audiotéky, a to ještě v době, kdy audioknihy nebyly u nás tak rozšířené. V počátcích bylo cílem nabídnout zákazníkům alespoň tři sta titulů, přičemž během pěti let se tento počet zvedl na desetinásobek. Dnes má Audiotéka sto tisíc registrovaných uživatelů (a stále údajně přibývají další), nabízí posluchačům aplikace pro operační systém Andoid a Apple, knihy mohou zájemci hledat v šestadvaceti různých kategoriích. Samozřejmě včetně detektivek a thrillerů, které k dnešku nabízejí téměř sto osmdesát titulů.

K příležitosti pátých narozenin vydala Audiotéka řadu novinek, mezi nimi například druhý díl Husitské epopeje Vlastimila Vondrušky, první díl obří ságy Temná věž, kterou píše Stephen King od studentských let, nebo pohádkový příběh Obr Dobr, jehož autorem je Roald Dahl. Jeho filmová podoba režírovaná Stevenem Spielbergem byla nedávno uvedena do kin. Z detektivek je to pak třeba Sova od Samuela Bjørka (o představení této knihy samotným autorem v Praze jsme psali nedávno), Vondruškova Podivná svatba na Lichnici nebo Kruh francouzského spisovatele Bernarda Miniera.

T. Vilhelmová, P. Michálek, K. Issová, Z. Stivínová
T. Vilhelmová, P. Michálek, K. Issová, Z. Stivínová

Audioknihy jsou stále rozšířenější. V dnešní uspěchané době se každý snaží vyčlenit alespoň trochu času pro svého oblíbeného autora a žánr. Ne vždy je však možné věnovat se klasické nebo elektronické knize, na což právě sází Audiotéka ve svých reklamních kampaních, které připomínají, že právě audioknihy jsou výborným prostředkem, jak si například krátit dlouhé hodiny strávené jízdou v autě. Běžné ceny jednotlivých titulů sice nejsou zrovna nejnižší, ale zato nabízí Audiotéka svým zákazníkům profesionální zpracování, kdy je čtené slovo doplněno nejen vhodně vybranou podkreslující muzikou, ale také interpretováno profesionálními herci, samozřejmě s charismatickými a zvučnými hlasy a patřičně dramatickým přednesem.

Není proto divu, že mezi hosty narozeninové oslavy bylo vidět mnoho známých hereckých osobností, jejichž hlasy můžeme v audioknihách slyšet. Pozvání přijal například herec Jan Potměšil, dále majitel nezaměnitelného a často využívaného hlubokého hlasu Pavel Rímský, neméně vytěžovanější dabingový herec Jaromír Meduna, Michal Gulyáš a další. Nad narozeninovým dortem zapózovaly herečky Klára Issová a Zuzana Stivínová, pár slov o spolupráci s Audiotékou řekla drobná herečka Kristýna Kociánová (Ordinace v Růžové zahradě). Přízně novinářů i fotografů si hojně „užíval“ i spisovatel Michael Viewegh, kterému Audiotéka vydala přes desítku titulů.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Richard Spitzer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA