Adaptace knihy Nultá hodina Agathy Christie

Nultá hodinaJedno místo, jedny prázdniny a několik vražd aneb Pojď klidně do salónku, říká pavouk mouše.
Po úspěšné francouzské adaptaci Malé rodinné vraždy vznikly další epizody v cyklu Vraždy podle Agathy Christie. Jako první uvede Česká televize na programu ČT1 v neděli 4. dubna 2010 ve 21:25 hod. francouzskou televizní adaptaci Nultá hodina (2007) na motivy stejnojmenného románu Agathy Christie.
Děj však byl přenesen do současnosti, stejně jako jména postav byla přizpůsobena Francii.
Jedny prázdniny, jeden dům na břehu moře a mnoho hostů paní Tréssilian, kteří jsou spolu svázáni minulostí, současností i budoucností. Gauillaume přijížní s Caroline, svou budoucí ženou, je tu i jeho bývalá žena Aude, tajemnice paní domu, Fred, který miluje Caroline a Thomas, který miluje Aude. Jako první je zavražděn rodinný lékař, jako druhý… Ještě, že je nablízku inspektor Bataille.

Nultá hodinaJedinečná románová předloha, známí herci a dobrá režie dali vzniknout výborné filmové detektivce. Neboť, jak se v ní říká: „To, co je zajímavé na zločinu, není jeho vyřešení, ale příprava. Vražda je logické vyústění celé řady nejrůznějších dějů, které nezbytně přivedly dané osoby v danou dobu na dané místo. A v danou chvíli, poklice odletí a nadejde hodina zločinu – Nultá hodina. Všichni zúčastnění se dostanou do nulté hodiny.“

Francouzský kriminální film natočený podle Agathy Christie (originální název: L‘ Heure zéro, 2007, 104 min.).
Hrají: F. Morel, L. Smetová, M. Poupaud, Ch. Mastroianniová, D. Darrieuxová, A. Martinesová, C. Thomas a další.
Režie: Pascal Thomas
Zdroj:
www.ceskatelevize.cz
V cyklu Vraždy podle Agathy Christie bude následovat:
11. 4. 2010, 21:55 Enyky benyky (2008). Navenek spořádaná rodinka, uvnitř plná vražedné zášti. Hrají: S. Duléry, M. Colucci, H. Vincentová, R. Stévenin a další. Režie Stéphane Kappes.

Vraždy podle abecedy (2008). Policie zná jen datum a první písmeno místa, kde se bude vraždit. Hrají: S. Duléry, M. Colucci, D. Lavant a další. Režie Éric Woreth.

Jedovaté pero (2009). Bylo to takové spořádané městečko, kde každý na každého něco věděl. Anonym věděl o všech všechno. Hrají: S. Duléry, M. Colucci, D. Lavant a další. Režie Éric Woreth.

Dům na úskalí (2009). V tom domě hledali všichni, ale nalézali jen smrt. Hrají: S. Duléry, M. Colucci, E. Kikoineová, G. Petrovski, J. Coulonová a další. Režie Éric Woreth.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA