V televizi začal tradiční podzimní souboj detektivních seriálů

S koncem prázdnin už tradičně nasazují naše televizní stanice do vysílacího schématu buď nové detektivní seriály, nebo pokračování těch dříve odvysílaných. Tentokrát se diváci mohou těšit na nové řady tří seriálů a jednoho nováčka.

TV Nova už v pondělí 26. srpna odvysílala první díl čtvrté řady seriálu Specialisté. Pokračování příběhů pražských kriminalistů v čele s Martinem Dejdarem bude bojovat o pozornost diváků s jediným nováčkem letošního podzimu – seriálem Sever na České televizi (ČT; v hlavní roli Jiří Mádl) a Modrým kódem na TV Prima.

O sobotních večerech bude mít možná druhá řada Temného kraje s Lukášem Vaculíkem poměrně těžkou konkurenci v podobě nové řady imitátorské soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Třetí série kriminálek ze Šumavy Policie Modrava se bude ucházet o přízeň diváků v neděli večer s českými filmy na ČT a TV Prima. Pro ty, co ještě nebudou mít zločinů dost, Nova nachystala přídavek v podobě polohraného dokumentu Příběhy českých zločinů, které moderuje investigativní novinář Janek Kroupa.

Specialisté IV (pondělí večer)

Pokud si někdo myslel, že zastřelením kriminalisty Jardy Čermáka (Jan Zadražil) udělali tvůrci Specialistů za seriálem definitivní tečku, tak se mýlil. V první epizodě čtvrté série (celkově 84. dílu) se představil nový kriminalista Martin Kovář (Jiří Hána), který ke specialistům přešel z mravnostního oddělení. Epizoda s čerstvou posilou se naštěstí obešla bez patetického vzpomínání na mrtvého kolegu, jak to známe z jiných seriálů, a tak se rovnou mohlo začít s vyšetřováním. Epizodu sledovalo podle serveru MediaGuru něco málo přes milión diváků starších 15 let (Sever byl ale nasazen do vysílání až další pondělí) a na Česko-Slovenské filmové databázi (ČSFD) dosáhla poměrně uspokojivých 68 %.

Sever (pondělí večer)

Jediná novinka letošního podzimu zjevně těží z popularity „severského“ Rapla, jelikož se znovu odehrává v této části naší vlasti. V úvodu poznáváme Petra Svobodu (Jiří Mádl), který se z nespokojeného stavebního inženýra postupně stane vyšetřovatelem na oddělení vražd. Může tak po půl roce (!) pomoci vyšetřit vraždu studentky, jejíž mrtvolu ještě jako stavař sám našel. A také si může došlápnout na pochybné machinace svých bývalých nadřízených. Když skutečně pachatele vraždy na konci epizody najde, zdá se, že je poměrně jasné, jaká další dějová nit se následujícími epizodami potáhne. První epizoda s názvem Pomáhat a chránit se dočkala zatím poměrně slabého hodnocení 52 % a sledoval jí necelý milión diváků (923 tisíc).

Temný kraj II (sobota večer)

Tento seriál se opět drží divácky nepříliš oblíbeného schématu rozdělení jednoho případu do dvou epizod, odvysílaných s týdenním rozestupem (viděli jsme to už také u seriálu Kapitán Exner). První část epizody Spoutaní obdržela velmi slabých 46 %. Sledovanost byla zhruba stejná jako u prvního dílu Severu, 919 tisíc diváků. Ze všech čtyř titulů tak má zatím pokračování Temného kraje nejnižší hodnocení i sledovanost, ale na definitivní hodnocení startu tohoto seriálu si budeme muset počkat na odvysílání druhé půlky příběhu.

Policie Modrava III (neděle večer)

V prvním dílu nové řady se mohli diváci znovu setkat se starými známými tvářemi a řadou svérázných figurek ze Šumavy, na které byli zvyklí. Tvůrci rozjeli v nové epizodě hned několik zápletek najednou. Motiv a rozuzlení klíčového zločinu se sice daly uhodnout poměrně snadno, nicméně propracovaná krimi zápletka není tou hlavní předností tohoto spíše pohodového seriálu a zřejmě ani hlavním záměrem tvůrců. První epizoda třetí řady se mohla vůči svým konkurentům pochlubit nejvyšší sledovaností (1,8 mil. diváků), což ovšem také mohlo být dáno tím, že jí v neděli večer konkurovaly pouze filmy, které bylo možné vidět v kinech nebo už dříve v televizním vysílání. Konkrétně šlo o rok staré drama s Ivanou Chýlkovou Chata na prodej na ČT a na Primě o sedm let starou komedii s poněkud lechtivým námětem Svatá čtveřice. Hodnocení nové řady začalo na téměř stejné úrovni jako Specialisté, 67 %.

Souhrnnou recenzi odvysílaných seriálů, včetně přehledu hodnocení a sledovanosti Vám přineseme po odvysílání všech výše uvedených titulů.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Richard Spitzer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA