Zvědavost zabité kočky (Veronica Stallwood)

Veronica Stallwood Zvědavost zabité kočkyAutorce se v tomto detektivním románu podařilo skloubit dvě rozdílné roviny vyprávění v jeden čtivý celek s poutavým příběhem.

Hlavní osu příběhu tvoří Kate Yvoryová, autorka historických románů, která dopsala a odevzdala rukopis a do doby doručení honoráře hledá nějaký rozumný příjem. Přijme nabídku organizačně se podílet na semináři na Bartlemas College. Místo je volné, protože předchozí zaměstnanec – ekonom fakulty spadl z vrcholu jedné oxfordské věže.

Kate si uvědomí, že Christophera potkala a to v den, kdy zemřel, dokonce zřejmě to odpoledne před jeho pádem a dojde jí, že rozhodně nebyl opilý, jak se píše v tisku. Přestože ji všichni kolem ujišťují, že Christopherova smrt byla jen tragická nehoda, noví kolegové se ke Kate chovají až podivně nepřátelsky a někdo ji ohrožuje na životě. Vzkaz „zvědavost je kaččina smrt“ navazující na téměř stejný vzkaz (bez překlepu souvisejícím s jejím jménem) totiž našla i ve složce mrtvého a ačkoli Kate vůbec neměla v úmyslu se Christopherovými záležitostmi zabývat, neznámý ji vyprovokuje k pátrání o co vlastně na koleji jde.

Zároveň vždy v úvodu každé kapitoly sledujeme rozhovor ze záhrobí – Christophera s andělem strážným, se kterým zavražděný rozebírá svůj dosavadní život. Protože ani Christopher neví, kdo ho zavraždil, dostáváme se tak k vrahovi postupně ze dvou pohledů.

Musím říct, že knížka, kterou jsem si koupila, protože se mi líbil její přebal, mne nezklamala. Hubatou a všetečnou Kate jsem si oblíbila hned, Christophera s jeho povídáním s cherubem po nějaké době, ale na konci jsem byla ráda pro obě roviny vyprávění, které určitě mají svůj smysl a detektivka se díky nim dá mnohem víc užít.

Překlad: Tomáš Butala
Vydala: Moravská Bastei MOBA, s.r.o., Brno, 2009
Edice: Světová krimi, Oxfordské zločiny
248 stran
www.mobaknihy.cz 

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Oluš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA