Prokletá sbírka (Veronica Stallwood)

Veronica Stallwood Prokletá sbírkaAsi každý z nás má kamarádku jako je Kate Ivoryová. Tím myslím hubatou všetečku, které nic neunikne a všechno z vašeho soukromí ji zajímá. Navíc plnou nápadů, jak by bylo možné vaše starosti řešit. Kate Ivoryová je spisovatelka historických románů, kterou jsme již mohli poznat z předchozích tří příběhů vydaných nakladatelstvím MOBA pod souhrnným názvem Oxfordské zločiny. Čtvrtý případ má název Prokletá sbírka.

Když Rose opustí manžel a s sebou si odnese i polovinu sbírky prastarých dóz, které jim jako svatební dar věnovala Rosina babička, navrhne Kate, která mimochodem patří i do skupiny, která s Rosou chodí pravidelně běhat, řešení, jak dózy získat zpět. Ovšem musí si pospíšit, protože babi by chtěla přijet na návštěvu a Rosa se obává, že to, že darovaná sbírka není úplná, by mohlo ovlivnit babiččinu chuť přispět na Rósino plánované podnikání. Potom se však i samotná Kate nestačí divit, jak jsou její nápady lehce realizovány, ale radost z úspěchu překazí vrah. Protože plán na získání dóz byl dokonalý, ale jen stěží by ho Kate a její přátelé vysvětlovali policistům, musí se Kate ujmout pátrání i sama. Mimo to jde v příběhu o záchranu přírodní lokality v Oxfordu, kudy Kate a její přátelé po ránu běhají, popis přírody i města samotného je i v této knize velmi příjemný a pro autorku typický.

Přestože je toto čtvrtá kniha, která v nakladatelství Moba vychází, dějově jde o knihu první, stejně tak o první titul z této detektivní série. V příběhu se teprve Kate seznamuje s policistou Paulem Taylorem a naváže vztah s Liamem Rosem (její partner z knihy Tajemství rukopisu), které – pokud tyto knihy kupujete a čtete – znáte z knih předchozích. Dějově jde o zatím nejslabší knihu a stejně tak povaha Kate je zde vykreslena takovým způsobem, že bych si další knížky s touto postavou patrně nekoupila, což by byla velká škoda, protože pozdější knížky s Kate mám moc ráda a na jejich pokračování se těším.

Originál: Death and the Oxford Box
Překlad: Tomáš Butala
Vydalo nakladatelství: Moba, 2010
256 stran
www.mobaknihy.cz

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA