Tajemství rukopisu (Veronica Stallwood)

Veronica Stallwood Tajemství rukopisuČtyři profesionální squateři říkající si Antova rodina potkali před časem v Londýně v metru dívku, která ztratila paměť. Ujali se jí, pojmenovali ji Angela a vzali ji s sebou na svou cestu. Tato dívka si nepamatuje nic, jen to, že se potřebuje nutně dostat do Leicesteru, přestože zatím neví proč.

V detektivním příběhu se se skupinou potkáváme v Oxfordu, kde se díky Antovi ubytují v domě, jehož majitel je delší dobu na cestách a Angela, která už si určité zážitky vybavuje, zde objeví Leicesterskou kolej a doktorku Olivii Blacketovou, jejíž jméno si jako jediné pamatovala celou dobu aniž by tušila proč. V Oxfordu skupina narazí i na Kate Yvoryovou, která je velmi všímavá a v současné době se od doktorky Blacketové snaží získat další podklady pro svůj nový román. A protože i ve skutečném životě všechno se vším souvisí, tak Katin přítel Liam Ros má k doktorce Olivii více než dobrý vztah. Tím je, myslím, identita zavražděného jasná, ale kdo je vrah?

Autorce se v tomto příběhu podařilo úspěšně a nenásilně propojit příběhy všech účastníků tak, aby vedly k vraždě. Kate zde nehraje úplně hlavní roli od počátku příběhu, přestože jde o jeden ze série románů o Kate Yvoryové, spisovatelce historických románů žijící v Oxfordu. O vrahovi však má svoji představu právě Kate a policii neodbytně směruje k jeho osobě. Spíše tedy policistu Paula Taylora, který se tak znovu objevuje v Katině životě a s ním do Katina domova nově přibude kočka Zuzana.

Originál: Oxford Mourning
Překlad: Tomáš Butala
Vydalo nakladatelství: MOBA, 2009
Edice: Světová krimi – Oxfordské zločiny
240 stran
www.mobaknihy.cz

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA