Soutěž o titul Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese

Před pár dny jsme uveřejnili článek o titulu Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese, kterou sestavil editor Otto Penzler. Obsahuje pestrou škálu nejrůznějších povídek, ve kterých se objevuje tento známý detektiv. A právě jeden výtisk knihy jsme pro vás ukořistili do soutěže.

Soutěž probíhá do 18. prosince 2017.

Ceny do soutěže věnovala společnost Euromedia.

ANOTACE: Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese

Největší sbírka příběhů slavného detektiva, která kdy byla vydána!
Sherlock Holmes je bezesporu jednou z nejpopulárnějších postav v historii – a nejen té literární. Od chvíle, kdy se poprvé objevil v Doylově Studii v šarlatové (1887), čtenáři ho milují se stejnou vášní, s jakou se nejrozmanitější spisovatelé pouští do příběhů, jejichž hrdinou je postava výstředního detektiva.
Ve Velké knize příběhů Sherlocka Holmese shromáždil editor Otto Penzler na osmdesát povídek, které byly publikovány v průběhu více než sta let. Vedle dokonalých nápodob novodobých „Holmesovců“ (Leslie S. Klinger, Daniel Stashower) nalezneme ve výboru např. pastiše klasiků dob nedávno minulých, jako jsou Wodehouse nebo Kinglsey Amis, ale i těch současných (Stephen King, Collin Dexter, Neil Gaiman), parodie Conan Doyleových současníků (A. A. Milne či James M. Barrie) či žánrově vybočující příběhy velikánu sci-fi Poula Andersona a Michaela Moorcocka.
Nezáleží na tom, jestli je vaším oblíbeným „Velkým detektivem“ Basil Rathbone, Jeremy Brett, Robert Downey, Jr., Johny Lee Miller, nebo Benedict Cumberbatch. Je jedno, zda jste zarytý holmesolog, nebo jste jako malí četli Psa baskervillského, ale už si to úplně nepamatujete – v téhle knize si totiž vybere úplně každý.

Nakladatel: Knižní klub, 999 Kč

Přečtěte si ukázku z knihy.

Soutěžit můžete v tomto formuláři.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Soutěž již skončila.

Správné odpovědi: Vincent Starrett, Bret Harte, Arthur Whitaker, James Matthew Barrie, O. Henry, A. B. Cox, Stephen Leacock, Stephen King

Výherce: Marcela Pudichová

Share Button

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.