Noční vraždy (John Lutz)

John Lutz Noční vraždyByla nalezena torza těl dvou žen a protože stejné provedení vraždy ukazuje na bestiálního sériového vraha, je opět na scénu povolán bývalý detektiv newyorské policie, Frank Quinn, se svými kolegy Pearl a Feddermanem.

Poměrně brzy se dozvídáme, proč byly ženy zavražděny. Seznamovací agentura na internetu je jen zástěrkou zprostředkování nových identit pro osoby, které potřebují opustit svůj dosavadní život. Těla obětí jsou znetvořena tak, aby zavedla policisty na scestí – sexuálně motivované zločiny.
Osamělí lidé, kteří jsou nakonec ze seznamky vybráni nikomu nechybí. Madeline Scottové se podaří uniknout a snaží se varovat příští oběť Jill Clarkovou. Žena vypadající jako bezdomovec nevypadá důvěryhodně, a tak Jill s ní odmítá nejprve mít cokoliv společného, drobné vlastní pátrání a smrt Madeline ji však donutí zkontaktovat Franka Quinna. To, že viděla novou Madeline Scottovou, přivádí Jill do ještě většího nebezpečí. Noční vraždy jsou druhou knihou s Quinnem a jeho týmem. Stylem je podobná knize Na zabití, ale přece jen mě první „díl“ zaujal více.

I tady se rozvíjí rovina Quinnova osobního života a jeho vztah s Pearl, která má v tomto příběhu vážnou konkurenci. Příběh sám je velmi zajímavý, možná trochu méně napínavý (než Na zabití), ale dobře vyprávěný. John Lutz se opět pouští do psychologických sond, tentokrát se zaměřil na psychopatické vrahy v podání sourozenecké dvojice. Vraždy mají hrůzné provedení, ale ještě děsivější je sledovat, kam se mysl pachatelů ubírá.

Originál: Night Kills
Překlad: Petra Pachlová
Vydalo nakladatelství
Domino, 2008
400 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA