Soutěž o 3 výtisky thrilleru Yrsy Sigurdardóttir DNA

DNA je prvním dílem nového cyklu s psycholožkou Freyjou a policistou Huldarem. Možná jste od Yrsy Sigurdardóttir četli některou z knih ze skvělé série s advokátkou Tórou Gudmundsdóttir (Poslední rituál, Mrazivé světlo, Žhavý hrob…). Podle některých čtenářů nového titulu autorka tentokrát zašla mnohem dál.

Yrsa Sigurdardóttir zůstává královnou islandské krimi… DNA má navíc mnohem blíž k nejděsivějším knihám Stephena Kinga než ke klasické severské krimi. Příběh drží pohromadě, ani na chvilku se nerozpadá.“

– The Guardian

Thriller DNA vám nabízíme v naší soutěži. Vyhrajte jeden ze tří výtisků.

Soutěž probíhá do 28. listopadu 2017.

Ceny do soutěže věnovalo vydavatelství Metafora.

ANOTACE knihy: Yrsa Sigurdardóttir DNA

DNA Yrsa Sigurdardóttir KRÁLOVNA ISLANDSKÉ KRIMI SE VRACÍ S NOVOU TŘÍDÍLNOU SÉRIÍ
Brutální vražda jako trest – jaký skutek si ale zaslouží tak hrůzostrašnou odplatu?
Mladá žena byla brutálně zavražděna. Jediným člověkem, který by snad mohl zodpovědět mnohé z otázek, je její sedmiletá dcerka, která se v době vraždy ukrývala pod postelí. Ta však mlčí.
Čerstvě povýšený detektiv Huldar se obrací na psycholožku Freyju a Dětský dům, zabývající se dětskými traumaty. Freyja, která nedůvěřuje policii a už vůbec ne Huldarovi, není nadšená. Jejich spolupráci totiž komplikuje skutečnost, že se spolu nedávno vyspali po seznámení v baru, kde se Huldar vydával za někoho jiného. Přesto souhlasí a je rozhodnuta postarat se o bezpečnost malé Margrét.
Vrah mezitím pokračuje v zabíjení, zdá se, že je vždy o krok napřed a zanechává za sebou nesmyslné stopy: číselné řady, varovné SMS, záhadné výpočty načmárané na útržcích papíru. Poodhaluje se temný příběh, který měl zůstat zapomenut. Lze rozlousknout šifrované vzkazy včas? Kdo je další na řadě?

Autorka špičkových bestsellerů Yrsa Sigurdardóttir opět dokazuje, jak mistrně umí napsat napínavou a strhující detektivku, které nechybí spád, čtivost, přesvědčivé postavy ani inteligentní zápletky.

Tato kniha je prvním dílem nového cyklu, jehož protagonisty jsou psycholožka Freyja a policista Huldar.

Nakladatel: Metafora, 399 Kč

Soutěžit můžete v tomto formuláři.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: z Islandu

Výherci: Vlastimil Vyplel, Eliška Jeníčková, Jaroslav Pešl

Share Button