Vítězslav Jareš

Vítězslav Jareš (* 1969) vystudoval filmovou, rozhlasovou a televizní produkci a k detektivkám přičichl už jako asistent produkce u seriálu Dobrodružství kriminalistiky. Pak ho sice práce zavála do reklamní agentury, po dvaceti letech se ale vrátil k psaní a k detektivkám obzvlášť.

Foto: archiv autora

První román mu vyšel v roce 2004 a hned získal Výroční cenu Mladé fronty za původní českou tvorbu. Autorovy romány líčí mmj. český organizovaný zločin a fungování zpravodajských služeb a dokazují, že česká tvorba snese srovnání se zahraniční.

Volnou sérii detektivních příběhů s komisařem Karlem Krolem z „protimafiánské” jednotky si nejdřív autor vydal vlastním nákladem, aby je následně koupilo a s novými názvy vydalo brněnské nakladatelství Moba.

Jareš krom psaní stále zůstává věrný i televizi, podílel se na scénářích Kriminálky Anděl, pro Českou televizí přepsal román Intrikáni jako scénář, z natáčení nakonec z finančních důvodů sešlo. V současnosti pracuje na scénáři k chystanému seriálu na motivy kriminálky 12.12.

ODKAZY ::

Facebook autora

VYŠLO ČESKY ::

  • Intrikáni (Mladá fronta, 2004)
  • Všichni proti všem (Mladá fronta, 2006)

Karel Krol:

  • 12.12. (původně Ostnaté dráty, 2015; Moba, 2016)
  • Vor v zakone (původně Kriminální autorita, 2015; Moba, 2016)
Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA