Drak spí (Michaela Klevisová)

Sedmý díl s komisařem Josefem Bergmanem nás přivádí do jihočeského pohraničí, aby se tu rozehrál emocemi naplněný detektivní příběh.

Eliška se vrací do zapadlé jihočeské vesničky u rakouských hranic, aby odhalila, proč se sem její matka nikdy nechtěla vrátit. Čtrnáct let se tomuto tématu bránila a stavěla tak hradbu mezi sebe a dceru. Na Eliščiny dotazy ale obyvatelé vesnice Hůrka nechtějí odpovídat nebo evidentně něco tají. Téměř hned po jejím příjezdu mizí její někdejší kamarádka a další je zavražděna.

Se zločinem, který se tu kdysi stal, přivádí do města i kriminalistu Josefa Bergmana s vyšetřovatelkou Sylvií Sedlákovou. Postupně rozplétají vztahy místních, které sahají někdy až hluboko do historie.

Malé místo, kde každý ví všechno o všech a někdy i víc, než oni sami. Pomluvy, tajemství, hned několik různých cest pro detektivní pátrání. Michaela Klevisová se ve svém detektivním románu opět nechala inspirovat klasickou britskou detektivkou, ve které nechybí výborná prokreslenost postav a dobrá zápletka, byla sázkou, která se vyplatila. Stránky knihy jsou plné nejrůznějších emocí. Frustrace z nenaplněných ambicí, závist, snaha o pomoc a to vše se proplétá vzájemnými vztahy v pohraniční vesnici.

Osobní příběhy Bergmana nebo Sedlákové tu tentokrát hrají vedlejší roli.

Drak spí určitě patří mezi nejlepší díly této série, pokud vůbec není tím nejlepším. Má skvělý rozjezd, v žádném místě nepokulhává a čtenáři nezbývá, než hltat další a další stránky. Přestože má román opět pořádnou dávku stran (336), jako obvykle u Michaely Klevisové chcete, aby těch stran bylo přinejmenším jednou tolik.

Fantazie čtenáře může pracovat na plné obrátky, dostává nové a nové záchytné body, které se ukazují jako lichá stopa.

Jak jsme si u Michaely Klevisové zvykli, kniha má výbornou atmosféru. V tomto případě ji dotváří jihočeská příroda, blata. Nabízí zapadlou vesnici a další zaniklou, to vše dohromady je výborným doplňkem detektivní linie.

Dvojnásobná držitelka Ceny Jiřího Marka opět předvedla skvělou práci a čtenář se namlsal.

Nakladatel: Motto
336 str.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA