Sladký svět (Evan Hunter a Ed McBain)

Evan Hunter Ed Mc Bain Sladký světUnikátní kniha napsaná Evanem Hunterem a Ed McBainem, i když jde, pochopitelně o téhož spisovatele. Kniha má dvě části, každou od jednoho „tvůrce“, přičemž dodrželi styl pro ně tak typický.

Evan Hunter vypráví příběh úspěšného losangelského architekta Benjamina Thorpea, který služebně přicestuje do New Yorku. Noc, kterou zde prožívá nechce strávit sám, ale pořádně si ji užít. Vlastně má jasnou představu, kterou ale objekty jeho tužeb nesdílí. Jeho šarm jako by přestal působit a on se nakonec ocitá v nevěstinci, jehož návštěva končí rvačkou. Frustrovaná lidská troska, která se snaží vyznat se v sobě, zkrátka zcela ve scénáři, jak známe psaní Evana Huntera.

Příběh Ed McBaina je značně dravější. Tři newyorští detektivové z revíru, který jako by z oka vypadl tomu 87., řeší případ vraždy, jejíž obětí je mladá prostitutka z nevěstince. Právě toho, do kterého vstoupil osudnou noc i Benjamine Thorpe. Ten je momentálně nezvěstný a nejen to ho řadí mezi hlavní podezřelé. Ema Boyleová, která se usilovně snaží přežít v mužském světě a momentálně řeší i velké osobní problémy se zažírá do případu a občas tak trochu zapomíná přibrat své kolegy, což se nesetkává právě s nadšením. A rozuzlení? Zcela šokující.

Neobvyklá kniha, napsaná jedním člověkem a přece tak rozdílným stylem.

Originál: Candyland
Vydalo nakladatelství: BB art, 2002
Překladatel: Ludmila Havlíková
www.bbart.cz

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA