RADIOTIP G.K. Chesterton Anarchista Čtvrtek, zlý sen

Čtvrtek, 10.03.2011 na ČRo 3 stanici Vltava si budete moci ve 20:00 hod. poslednout v pořadu Hra pro tento večer dramatizaci detektivního příběhu G. K. Chestertona: Anarchista Čtvrtek, zlý sen
Hlavní postavou je Gabriel Symon – policista Scotland Yardu z oddělení pro potírání anarchismu a básník v jedné osobě, který se za podivných okolností ocitne v nejvyšší radě anarchistů a ta právě připravuje atentát. Příběh je tíživým snem, ve kterém se komika mísí s prvky výhružné absurdity a detektivka je poněkud stavěna na hlavu.

Přeložila Hana Žantovská. Dramatizace Zdeněk Hořínek a Marie Hořínková. Hudba Petr Mandel. Dramaturg Pavel Minks. Režie Ivan Chrz. Osoby a obsazení: Čtvrtek, Gabriel Symon, básník pořádku (Jiří Ornest), Lucian Gregory, básník anarchista (David Novotný), Pondělí, slečna Brownová (Daniela Kolářová), Pátek, profesor Worms, starý muž (Jiří Holý), Středa, markýz de Saint Eustache (František Němec), Neděle, předseda (Jan Vlasák), Sobota, Bull, mladý muž s brýlemi (Kamil Halbich), Plukovník Ducroix, markýzův přítel (Otakar Brousek), Úterý, Gogol, romantický Polák (Petr Motloch) a další. Natočeno v roce 2000 (52 min).

Zdroj: www.rozhlas.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA