Megan Abbottová

*21. srpna 1971

Americká autorka psychologických thrillerů především z klidných předměstí, která se snadno stanou pastí…

Foto: oficiální stránka autorky

Vystudovala angloamerickou literaturu na Newyorské univerzitě, kde později sama vyučovala. Na Univerzitě v Mississippi získala roční rezidenční pobyt.

Velmi ji ovlivnily filmy noir, které sledovala ve starém kině jako malá. Její jediná faktografická kniha se díky tomu dotýká mužských rolí v žánru drsné školy a noir, zatímco ve svých románech do klasických schémat zasazuje ženské hrdinky.

Její první dva romány odráží zájem o klasickou drsnou školu a inspiraci ve skutečných případech. Postupně však přešla na prostředí současných středních škol a předměstí, plných vypjatých i potlačovaných emocí. Dle svých slov se i tam najde tolik noiru, až je člověk překvapený.

Její články se objevují v předních amerických magazínech. Dříve psala scénáře pro televizi, nyní sama produkuje seriál na Netflixu založený na její vlastní knize Dare me. Autorčiny romány sbírají různé nominace a ocenění, nejnovější Give me your hand se dostal do širšího výběru na Steel Dagger a Oprah ho doporučila ve svém knižním klubu. Román Horečka, inspirovaný masovou hysterií na newyorské střední škole z roku 2012, je nyní natáčen jako seriál produkční společností Sarah Jesiccy Parker.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.meganabbott.com/

OCENĚNÍ::

2008 – Edgar award – nejlepší paperback (Queenpin)
2008 – Barry award – nejlepší paperback (Queenpin)
2015 – ITW Thriller award (Fever)
2016 – Anthony award – nejlepší povídka

VYŠLO ČESKY ::

  • Podej mi ruku (Give me your hand, 2018; Jota, 2020) NOVINKA
  • Horečka (Fever, 2014; Jota, 2020)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA