Keith Thomson

Autor thrilleru, který čtenáři popisují jako kombinaci Carla Hiaasena s Johnem Le Carré, aneb jak se žije tajným agentům se starobní demencí…

Na svých stránkách toho o sobě uvádí poskrovnu. Ve Francii se nějaký čas poloprofesionálně věnoval baseballu, pak doma v Americe kreslil pro noviny komiksy, je scénáristou a zároveň i režisérem (jeden z jeho filmů získal ocenění na festivalu v Sundance). Nyní žije v Alabamě a píše sloupky a články pro různá periodika, např. pro Huffington Post.
Krom žurnalistiky a filmařiny zabrousil také na pole literární, a tak má na svém kontě nejen humornou knížku pro děti a velmi netradiční moderní verzi Bílé velryby, ale nyní je i úspěšným autorem originálního debutu v žánru špionážních thrillerů Once a Spy, kde jsou hlavními postavami otec a syn. Syn je zkrachovalý gambler s velkým dluhem, otec je vysloužilý agent s postupujícím Alzheimerem. Spolu musí uniknout nejen věřitelům, ale i vládním zabijákům. Jak se jim to podaří se mohou v tomto černohumorném thrilleru dozvědět i čeští čtenáři, a to v říjnu. Na jaře 2011 má v Americe vyjít volné pokračování dobrodružství této nesourodé dvojice v knize s názvem Twice a Spy.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://keiththomsonbooks.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Na černé listině (Once a Spy; Domino, 2010) NOVINKA

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA