Mrtvá z obrazu (Betty Rowlandsová)

V tomto příběhu se již Melissa, alias Mel Craigová, známá spisovatelka detektivních románů, zabydlela v Upper Benbury a začala vyučovat kurs tvůrčího psaní v nedaleké škole večerních studií. Předtím, ještě před začátkem prázdnin, doprovázela svoji přítelkyni a sousedku – známou návrhářku látek – Iris, na jinou uměleckou školu. Iris tam předávala cenu mladým nadějným umělcům. Tak se Melissa stala svědkem, jak oceněný portrét krásné mladé dívky jeho autor probodl dýkou. Mel je velmi překvapená, když svůj první vyučovací den najde předlohu onoho obrazu – Angeliku – sedět v kanceláři svého nového šéfa, jako sekretářku katedry. Ještě větší překvapení je po dalších prázdninách, kdy Angeliku najdou probodnutou – také dýkou a také do krku.

Kdo je vrahem? Mladý malíř, anebo někdo z nových Melisiných kolegů a přátel? Protože jedním z nejvíc podezřelých je Barney – Melissina začínající láska, pouští se raději do vyšetřování i ona sama.

Pokud sáhnete, jako já, po této knize, určitě se nebudete nudit. Příběh je skvěle propracovaný, má spád i vtip a určitě tam nejsou žádná místa, která by člověk měl chuť přeskočit. Já osobně se k Mel Craigové čas od času znovu ráda vracím.

IN: Třikrát Mel Craigová, detektiv z donucení
Originál: Finishing Touch
Knižní klub, 2000

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Oluš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA