Betty Rowlandsová

Vyšlo česky I Odkazy

BIOGRAFIE ::
* 1923

Na svých stránkách autorka říká, že vždy měla potřebu psát krátké příběhy, které ale málokdy byly nabídnuty a nikdy publikovány. Poté, co její děti vyrostly, získala certifikát pro vzdělávání dospělých a začala vyučovat angličtinu cizí obchodní manažery. Psaním studie pro učební materiál vznikla série „Management English“. To v ní znovu zapálilo tvůrčí jiskru a začala psát krátké příběhy, z nichž některé byly publikovány. Dalším krokem byl již dlouhý román, díky kterému se zkontaktovala s agentem, který ji nasměroval na žánr detektivky.

Tvorbu Betty Rowlandsové tvoří dvě hlavní řady knih. U nás je známá řada s Mellisou Craigovou, spisovatelkou detektivek z Cotswoldu, tedy přesněji řečeno prozatím pouze tři z jejích příběhů vydaných v oblíbené edici „Třikrát“.

Druhou řadu spojuje policejní fotografka Sukey Reynoldsová. Betty Rowlandsová je členkou Crime Writers´ Association a kromě toho je ve skupině autorů, kteří se po celé Velké Británii v rámci literárních festivalů, skupin, v knihovnách a knihkupectvích účastní přednášek na téma „Tajemství psaní detektivek“.

ODKAZY ::
Oficiální stránka: www.bettyrowlands.com

VYŠLO ČESKY ::

Třikrát Mel Craigová, detektiv z donucení (Knižní klub, Tres, 2000)

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA