Čtyři herci pokřtili v pražském knihkupectví trojici audioknih

Společnost OneHotBook zorganizovala ve čtvrtek 8. října v pražském Paláci knih Luxor křest tří audioknih – Dívka ve vlaku, Sběratel a Syn. Tituly byly představeny v rámci nadcházející propagační akce Audioknihy nahlas.

krest-audioknihy-nahlas-2015Martin Pilař z vydavatelství OneHotBook, které všechny tři audioknihy publikovalo, si na křtu povídal s hvězdou nekonečného seriálu Ulice Terezu Bebarovou, její kolegyní z téhož seriálu Lucii Pernetovou, populárním hercem Dejvického divadla Jaroslavem Pleslem a hercem Petrem Kubesem. Počítalo se i s herečkou Petrou Špalkovou, ale ta se nakonec omluvila. Každý z herců představil některý z titulů, který namluvil, a krátce řekl i něco o vzniku audionahrávky.
O to více je škoda, že nebyla větší účast ze strany čtenářů/posluchačů. Nevím, jestli to bylo tím, že celá akce začínala na Luxor poměrně pozdě – v půl sedmé večer, ale nějakých třicet, maximálně čtyřicet lidí, je přeci jen trochu málo. Autogramiáda, která celou akci zakončila, tak byla tentokrát velice krátká.

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou.“ Těmito superlativy je na trh uváděna Dívka ve vlaku, prvotina britské autorky původem ze Zimbabwe, Pauly Hawkinsové (nar. 1972).
Thriller je dokonce přirovnáván k filmům Alfreda Hitchcocka, práva byla prodána do 35 zemí, chystá se (jak jinak) filmová verze. Troufám si říci, že se teď čeští čtenáři dělí na dvě skupiny. Jedna říká „to musím mít!“, druhá zase „to bude jen nafouklá bublina“. Zbývá jedině se přesvědčit.

krest-audioknihy-nahlasV české verzi knihu připravuje k vydání nakladatelství Ikar (vyjde v listopadu letošního roku). Postavu Megan namluvila v audioverzi Tereza Bebarová. Sympatické blondýnce se na tvorbě audioknihy, příběhu vyprávěnému z pohledů tří žen, prý pracovalo dobře. Uvedla, že natáčení ve studiu sice nebylo snadné, zejména režisér Michal Bureš byl hodně náročný, ale právě to pro ni byla výzva. Podle ní zručně napsaný a napínavý příběh na pomezí psychothrilleru, detektivky a psychodramatu mohou poslouchat jak ženy, tak muži.
Lucie Pernetová namluvila v „Dívce“ postavu Anny a společně s Jaroslavem Pleslem spolupracovala také na natáčení románové prvotiny anglického romanopisce Johna Fowlese (1926–2005), staršího psychothrilleru Sběratel (1988). Plesl uvedl, že se k hlavní záporné postavě snažil přistupovat tak trochu jako Anthony Hopkins ke své proslulé postavě Hannibala Lectera ve slavném thrilleru Mlčení jehňátek.

Trojici „knih do uší“ uzavřelo představení titulu Syn. Napsal ho norský autor bestsellerů Jo Nesbø. I když se čtenáři tentokrát musí obejít bez jeho hlavní postavy Harryho Holea, podle Petra Kubese, který knihu namluvil, to čtenářům vůbec nemusí vadit. Jemu se prý velmi líbila. Oslovil ho zejména motiv vztahu otce a syna, k němuž má i on velmi blízko.

Každý z herců přečetl ukázku z knihy, kterou v Luxoru prezentoval. Tereza Bebarová krátký úryvek z Dívky ve vlaku, pasáž vyprávěnou z pohledu své postavy Megan. Jaroslav Plesl s Lucií Pernetovou četli dialog ze Sběratele a Petr Kubes svým podmanivě zastřeným hlasem sympaticky představil Nesbøho Syna.

Dívka ve vlaku si u zahraničních čtenářů i přes poměrně rozdílná hodnocení vede celkově poměrně slušně (na Amazonu dosáhla na 4 hvězdičky z 5), Sběratel se i v Česku setkal s velmi dobrým přijetím (v Databázi knih 89 %) a v případě osvědčeného jména Jo Nesbø není o čem přemýšlet. Doufejme tedy, že si dobře povedou i audioknihy a že se ke spokojeným čtenářům připojí i spokojení posluchači.

Tyto i další detektivní audioknihy, jež v rámci akce vycházejí, najdete v přehledu říjnových novinek.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Richard Spitzer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA