Martin Walker

* 1947  Skotsko, Velká Británie

Martin Walker Temný vinohradVýznamný odborník na mezinárodní vztahy píše detektivky ze současného francouzského venkova

Vystudoval historii na Oxfordu a mezinárodní vztahy na Harvardu. Své znalosti dal do služeb žurnalistiky, přes 25 let pracoval pro list The Guardian. V redakcích v Moskvě, Washingtonu i jinde po světě perfektně zmapovával světovou politiku, mimo mnoha erudovaných komentářů napsal i několik odborných knih, například na téma studené války, Gorbačova i války v Iráku. Nyní je emeritním redaktorem a přispěvatelem pro United Press International, spolupracuje s CNN i BBC, je ve vedení soukromého think-tanku zabývajícího se globálním obchodem a jeho jméno je i v seznamu členů Fóra 2000 Václava Havla.

Volný čas dělí s rodinou mezi Washington a francouzskou oblast Périgord, kterou si zamiloval. Svůj obdiv ke galské mentalitě vložil do série detektivních příběhů, zasazených do fiktivního perigordského městečka St. Denis. V něm, ač se to možná starostovi nelíbí, má hlavní slovo Bruno Correges, šéf místní policie. Do detektivek, které se na první pohled mohou zdát idylické, autor vložil i řadu současných problémů, ať už s evropskou byrokracií, pohlcováním soukromých vinic nadnárodními koncerny nebo soužití s imigranty.

Na webových stránkách, věnovaných dosud šestidílné sérii (plus jedné vánoční e-knize), se dočtete také mnoho zajímavého o Périgordu, o místních vínech a restauracích, i řadu osvědčených receptů…

VYŠLO ČESKY ::

  • Bruno, chef de police (Bruno, Chief of Police, 2008; Dokořán, 2011, překlad Jan Klíma)
  • Temný vinohrad (The Dark Vineyard, 2009; Dokořán, 2012, překlad Jan Klíma)
  • Černý démant (Black Diamond, 200; Dokořán, 2014, překlad Jan Klíma)
  • Přeplněný hrob (The Crowded Grave; Dokořán, 2015, překlad Jan Klíma) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA