Soutěž o 2 balíčky knih Martina Walkera ze série Bruno, Chef de police

Na přelom května a června se chystá vydání třetí knihy s policejním šéfem Brunem z pohodových vinařských detektivek Martina Walkera. Laskavé a inteligentní vyprávění je označováno jako příjemný protipól drsných severských detektivek. Nyní můžete soutěžit o dva předchozí tituly.
Dva vylosovaní získají balíček knih s Brunem: Bruno, Chef de police (naše recenze) a Temný vinohrad (naše recenze). Soutěžit můžete do 19. března 2014 do 11 hod.
Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Dokořán.

Anotace:
bruno-chef-de-policeMartin Walker: Bruno, Chef de police

Víno, sýry, lanýže a jedna vražda…
Hlavní pracovní náplní policejního šéfa Bruna je starat se o řádný chod života malebného městečka St Denis v samém srdci Francie. Mezi jeho důležité úkoly patří organizace venkovských slavností či ragbyových zápasů, hledání zatoulaných psů, vymáhání pokut za špatné parkování či řešení sousedských sporů. A v neposlední řadě musí Bruno chránit místní farmáře před nepřátelskými byrokraty z dalekého Bruselu, kteří pravidelně podnikají razie na místní trhy a vyžadují dodržování nesmyslných evropských norem. Jenže místní foie gras, vin de noix či domácí sýry a klobásky se vyráběly dlouho předtím, než kdo kdy o nějaké Evropské unii slyšel, a Bruno se spolu s ostatními obyvateli St Denis domnívá, že by tomu tak mělo být i nadále. Téměř idylický život obyvatel městečka naruší až rituální vražda. Jejího vyšetřování se navíc ujímají cizí inspektoři z okresního města a nepříjemný vyšetřovací soudce až z Paříže. Jakožto znalec místních poměrů začne Bruno pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Ale své obligátní večeře o mnoha chodech a tenisové zápasy s přáteli si kvůli tomu rozhodně nenechá ujít. A dokonce dojde i na romantický vztah… Bruno, Chef de police je detektivní román ze slunného francouzského venkova s příchutí Bergeracu a vůní rozmarýnu.
Překlad Jan Klíma, vázaná s přebalem, 240 stran, 298 Kč

Martin Walker Temný vinohradMartin Walker: Temný vinohrad
Bruno, Chef de police, na stopě dalšího zločinu
Druhý román Martina Walkera odehrávající se v idylickém městečku jihozápadní Francie vyhlášeném vínem, pohodou a dobrým jídlem navazuje na neuvěřitelný úspěch prvotiny Bruno, Chef de Police. Dvě události otřesou městečkem St Denis: žhář zapálí tajné pokusné pole geneticky modifikovaných plodin a bohatá kalifornská firma nabízí skoupit stovky hektarů země a přeměnit tradiční místní vinařství v moderní velkovýrobu. Policejní šéf Bruno Courrèges musí nalézt odpovědi na řadu otázek: Založili oheň militantní ekologové? Představuje investice obřího kalifornského vinařství pro město prosperitu, nebo hrozbu? A když zemře jeden z mladíků, který stál kalifornské firmě v cestě, jde o otázku nejdůležitější: Byl zavražděn?
Překlad Jan Klíma, vázaná s přebalem, 280 stran, 298 Kč

Soutěžit můžete zde.

Nápovědu hledejte na stránkách nakladatelství Dokořán a na našem webu Centrum DETEKTIVKY.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.
Výherce bude oznámen na stránce Ukončené soutěže.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce