Jednoho krásného letního rána (James Hadley Chase)

Úspěšný dramatik Victor Dermott potřebuje napsat novou hru, a tak se na tři měsíce odstěhuje na ranč Pustina, který odpovídá svému názvu. Jeho manželka je nadšená, spolu se svým malým synem si užívají venkovského klidu.

Jiné úmysly má však vůdce gangu Kramer, který hodlá Viktora zahrnout do svých plánů, jak se znovu dostat k penězům, které mu rozfofroval jeho právník, který své dílo završil sebevraždou.

Na ranči se tedy setkávají všichni aktéři spolu se šílenými sourozenci Craneovými a rozmazlenou dcerou milionáře, která má být důvodem k vyplacení výkupného. Jenže té se hrubé zacházení zalíbí a násilného šílence Riffa Cranea si chce vzít.

Od začátku sledujeme plánování zločinu oproti rodinné idylce Dermottových. Plány jednotlivých účastníků únosu se značně liší, každý očekává trochu něco jiného a má i vlastní tajemství. Důležité je si jej zachovat a snažit se urvat co nejvíce za libovolnou cenu.

Knížce rozhodně nechybí akčnost, strhující děj, ale trochu jsem očekávala, jak je u Chaseho zvykem, poněkud překvapivější závěr. Autorovi se určitě podařila zajímavější díla.

Originál: One Bright Summer Morning; 1963
Vydal: Ametyst 1998
Překlad: Libuše Burianová-Hasenoehrlová

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA