Případ nejistého novomanžela (E. S. Gardner)

Perryho Masona překvapí v kanceláři dívka lezoucí po okenní římse a namluví mu povídačku, která je více než podivná. Nebyl by to Perry, aby si celou situaci nenechal ověřit svým dvorním detektivem Paulem Drykem.

Příští ráno získává Mason klienta. Novomanžela jehož nový svazek ohrožuje bývalá manželka, která se rozhodla, že slovo “bývalá” nespňuje její požadavky. Pan Garvin je zároveň i majitelem společnosti, v níž se má v příštích dnech konat valná hromada. Protože se jedná o jeden z případů mexických rozvodů a sňatků, které jsou velmi problematické, a znovu o sňatek s novou paní Garvinovou, jede Mason s Garvinovými do Mexika, kde jim žádná žaloba nehrozí. Jenže ten večer je nalezena v Mexiku i bývalá paní Garvinová. Mrtvá.

Perry se snaží svému klientovi poskytnout co nejlepší služby, ale jak to už bývá, klient má vlastní plány, což se chudák Mason jako obvykle dozvídá až při přelíčení případu v soudní síni.

Velmi dobře psaná detektivka, ale mně je více sympatičtější soukromý detektiv Donald Lam. Perry zvládá bravurně svou práci právníka v soudní síni a nenechá se ničím a nikým vykolejit ze svých pevných úmyslů, i když je někdy i musí dle situace přizpůsobit.

Zkrátka klasika, která nikdy neuškodí a nezklame.

Vydal: SAGA s.r.o., 1998
Originál: The Case Of The Dubious Bridegroom, 1949
Překlad: Šárka Rubková, 1995

Share Button

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.