Smrt na Pine Street (Dashiell Hammett)

Oproti zcela originálnímu Městu děsu vytvořil Dashiell Hammett povídku běžně „kolíbavou“, která vám pravděpodobně v mysli příliš dlouho nezůstane.

Soukromý detektiv pátrá po vrahovi muže jehož žena si není jista výsledky pátrání policie a hodlá nechat vyšetřit zločin „po svém“. Muž byl zastřelen v noci na silnici a nenašel se nikdo, kdo by o zločinu něco věděl. Vdova se domnívá, že by pachatelem mohla být nešťastná manželka, se kterou se její muž rozešel. Obě ženy jsou však podezřelé, poněvadž se v příslušnou dobu nacházely nedaleko místa činu. Už se zdá, že detektiv nalezl skutečného pachatele v podobě přítele milenky. Jenže ouha.

Závěr je daleko prozaičtější. Střela vyšla ze zbraně z dozorující ruky zákona. Zcela náhodou.

Povídka mi trochu připomněla jinou od Lawrenceho Blocka Jako jehně na porážku jejíž závěr vás v klidu naprosto nenechá a jednoduše šokuje.

Protože každý den nemusí být kaviár, nenechte si ani „Smrt na Pine Street ujít. Po přečtení povídky nebudete mít oproti výše zmíněnému Městu děsu žádné problémy se špatnými sny. Jen si v nich dávejte pozor na policii. Nikdy nevíte.

Povídka ze sbírky: Město strachu
Vydal: TAMTAM, 2000
Překlad: Dagmar Krafka

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA