Jakob Melander

krvavy-vitr-melander* 1965 Kodaň, Dánsko

Dánsko rodí stále nové a nové autory vynikajících kriminálních románů

Autor pracoval v divadle, v komunikacích, ale především hrál na kytaru v několika rockových skupinách. Vystudoval literaturu a ke knihám měl vždy blízký vztah, věděl, že jednou napíše svou vlastní. Díky své vášni pro hudbu mají prý jeho knihy cit pro rytmus…

Jeho debut se ihned po vydání v lednu 2013 dostal na špici dánského žebříčku bestsellerů a práva se prý prodala do zahraničí ještě před vydáním – natolik zněl první díl z plánované trilogie s detektivem Larsem Winklerem slibně.

V hlavní postavě vytvořil autor originální charakter bývalého pankáče a napraveného feťáka, v současné době výborného kodaňského vyšetřovatele a ustaraného otce, kterého však stíny minulosti dohánějí.

V roce 2014 vyšla druhá kniha s Larsem Winklerem nazvaná Serafine. První román mezitím vyšel např. v Itálii nebo Kanadě. Protože však originální název – Oční bulvy – je příliš přímočarý, v Kanadě debut vyšel pod záhadným názvem The House that Jack built.

Titul Krvavý vítr zařadilo dánské velvyslanectvím do akce Noc literatury 2015 a autor bude také hostem veletrhu Svět knihy 2015.

VYŠLO ČESKY ::

  • Krvavý vítr (Øjesten, 2013; Panteon, 2015/1) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA