Glenn Cooper

Tajemství sedmého syna* New York, USA

U nás je zatím autorem jediné, zato převelice úspěšné knihy Tajemství sedmého syna

Na Harvardu studoval archeologii a účastnil se řady vykopávek, než se stal odborníkem na infekční onemocnění. Po mnoha letech ve výzkumu založil svou vlastní společnost pro vývoj léčiv. Když začala být příliš úspěšná, pohltila ji větší firma…
Pak začal psát filmové scénáře, a protože byly podle vlastních slov hrozné, navštěvoval dokonce Filmovou školu při Bostonské univerzitě. Místo absolutoria si s přáteli založil svou produkční společnost a produkoval film podle vlastního scénáře, Long Distance, který měl úspěch na filmovém festivalu v Tribecce.
Nad svým dalším scénářem pochopil, že zfilmovat ho by bylo nad jeho síly, a tak ho přetavil do podoby knihy. Po úpravách se práva na ni prodala do 29 jazykových oblastí, což je na prvotinu nebývalý úspěch. Mezinárodní název je sice Library of the Dead, česky však vyšla pod názvem vybraným pro americký trh – Tajemství sedmého syna. Thriller o předurčenosti a obrovském tajemství má i volné pokračování, Book of Souls, v kterém se vrací i hlavní hrdina agent Will Piper. V letošním roce 2010 se má objevit autorova nová kniha, samostatný thriller ve stylu Dana Browna The Tenth Chamber (Desátá komnata.)

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://glenncooperbooks.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Tajemství sedmého syna (Secret of the Seventh Son; Knižní klub, 2010)
  • Kniha duší (Book of Souls; Knižní klub, 07/2011) VYŠLO

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA