Douglas E. Richards

* 7.  května 1962 Cincinnati, Ohio, USA

Douglas E. RichardsBývalý genetický inženýr má ty nejlepší předpoklady psát strhující technothrillery…

Získal si pozornost kritiků pro svou schopnost provázat akci, napětí a vědu do strhujících románů, které spojují žánry thrilleru a sci-fi. Pro důkladnou znalost odborných detailů a podobné zaměření je často přirovnáván k Michaelu Crichtonovi.
Vystudoval mikrobiologii a molekulární biologii a své rozsáhlé odborné znalosti (po mnoha letech práce v oblasti biotechnologií) plně zužitkoval ve svých knihách. Vždy ho fascinoval mozek a jeho schopnosti – pokoušel se ho pochopit ve svém původním povolání kvůli léčbě neurologických onemocnění. A jeho knihy se schopnostmi mozku velmi úzce zabývají.
Příběh jeho literární kariéry sám označuje za Popelčin, tedy za pohádkový. Nechal biotechnologie, aby si splnil sen být spisovatelem, ale jeho knihy pro děti se neprodávaly tak, jak si představoval. Napsal tedy technologický thriller pro dospělé, ale nakladatelství ho zamítlo, tak se zas s pokorou vrátil do běžné práce. V roce 2011 si ale uvědomil, jakou možnost nabízejí elektronické knihy, a dal svou knihu na web coby e-knihu. A pak už to šlo (téměř) samo…

Hned oním prvním románem Napojení (ukázka z knihy), kde kombinuje thriller a ne tak docela vzdálené technologie, zaujal čtenáře nejen v Americe a kniha se držela pět týdnů na předních příčkách žebříčku New York Times. Příběh genetické inženýrky Kiry Millerové se dočkal i pokračování, kromě něj autor napsal další dva technothrillery pro dospělé a napínavý román pro mládež, kde zachraňuje svět skupina mladých šermířů (autorův syn trénuje šerm a soutěže se často konají na vojenských základnách, odtud námět na knihu). Velmi brzy po úspěchu prvních knih si Douglas našel i kamenné nakladatelství, a tak jsou jeho knihy k dostání jak v elektronické, tak i papírové verzi.
Autorovi dva potomci byli také inspirací pro hlavní dětské postavy sci-fi série pro děti The Prometheus Project. S psaním pro dětské čtenáře má ostatně Douglas Richards bohaté zkušenosti – přispíval vědeckými články do National Geographic KIDS a psal jednodušší knížky pro zvýšení čtenářské gramotnosti na školách.

Autor nyní žije s rodinou v San Diegu.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.douglaserichards.com

VYŠLO ČESKY ::

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA