David Hewson

VYŠLO ČESKY I ODKAZY

BIOGRAFIE ::

*9. ledna 1953, Yorkshire

Foto: Dingena Mol / Crimezone Magazine
Foto: Dingena Mol / Crimezone Magazine

Britský spisovatel šlapající na paty Danu Brownovi…

Začínal jako reportér malého večerníku ve Scarborough, kde psal o pohřbech a květinových výstavách. O osm let později už pracoval pro londýnské Timesy, pro které zpracovával obchod a umění a sloužil také jako korespondent ze Středního Východu. Psal také pro Independent a pro Sunday Times a editoval časopis pro amatérské piloty, než novinařinu opustil a dal se na dráhu spisovatele.

Protože už od dětství miloval středomořskou oblast, zasadil svůj první román Semana Santa do Španělska. Tato jeho prvotina mu roku 1996 vynesla cenu v soutěži nových talentů.

Pro svůj další román si vybral Itálii, kam dříve každoročně jezdil. Navštěvoval dokonce jazykovou školu, aby se zdokonalil v italštině a načerpal tu správnou atmosféru. Což se mu očividně podařilo, protože si čtenáři vyžádali pokračování, a nyní má série detektivních thrillerů, v níž je hlavní postavou římský policista Nic Costa a jeho tým, již šest dílů. (A jeho italská atmosféra je natolik dobrá, že ho vzali na milost i sami Italové a série u nich vychází s nebývalým úspěchem…)

David Hewson je ženatý, má dvě děti a žije v North Down v Kentu, nedaleko vesnice Wye, v jejíž kampani na záchranu se také angažoval a napsal o ní knihu.

ODKAZY ::
Oficiální stránka: www.davidhewson.com

ČESKY VYŠLO :: 

  • Čas zemřít (A Season for the Dead, 2003; Jota, 2007)
  • Vila mystérií (The Villa of Mysteries, 2004; Jota, 2008)
  • Zlatý řez (Sacred Cut, 2005; Jota 2007)
  • Skleněný hrob (The Lizard’s Bite, 2006; Jota, 2010)
  • Zločin (Jota, 2014/3 ) román podle seriálu
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA