Dobře utajená vražda (Lawrece Block)

Matthew Scudder, vypravěč příběhu, je bývalý policista, nyní detektiv bez licence žijící v New Yorku. V jednom baru ho navštěvuje muž, který si přeje vyšetřit vraždu své dcery, ke které došlo před devíti lety, když jí bylo asi pětadvacet. Původně se předpokládalo, že byla jednou z obětí zabijáka se sekáčkem na led. Jenže toho se teď podařilo dopadnout a k této vraždě se nepřiznal a navíc na ni má alibi. Matt se pouští do vyšetřování…

Matt odešel od rodiny a policie (uvádí proč), v současnosti bydlí v hotelovém pokoji, často si dává skleničku bourbonu či jiného alkoholu. Sám o sobě tvrdí, že alkoholik není, že může s pitím kdykoliv přestat.

Kniha je dobře napsaná, má asi 140 stránek, takže se dá přečíst poměrně brzy. Oproti Nevěrným milenkám Blockova „kolegy“ Roberta B. Parkera, které jsem četl nedávno, bych tuhle detektivku ale rozhodně nedoporučil jako odpočinkové počtení, i když jsem se párkrát zasmál. Pokud nechcete dostat špatnou náladu – hlavně po posledních dvou kapitolách – tak tuhle knížku radši nechte na jindy. Někomu navíc může vadit Scudderovo pití.

Originál: A Stab in the Dark

Překlad: Marie Brabencová-Válková

Překlad úryvku básně Dylana Thomase: Pavel Šrut

Vyšehrad, Praha 1999

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA