Detektivní podzim v televizích

Po dvou měsících prázdnin přicházejí jednotlivé televize s novým programovým složením. Jak bohaté bude na detektivky? Dočkáme se nových kousků i staré klasiky. Nehledě na dobu vzniku často v prestižních vysílacích časech. Vybrali jsme pro vás několik tipů.

Česká televize
Pokračuje vysílání divácky oblíbených Četnických humoresek, které se pomalu blíží do poslední, třetí série. Sledovat je můžete na ČT1 každé pondělí od 20.00. Poněkud překvapivé může být však nasazení seriálu Malý pitaval z velkého města (pravda, nově v HD rozlišení, kterého se předtím dočkali také Hříšní lida Města pražského a Panoptikum Města pražského), na němž se scénáristicky podílel Jaroslav Dietl, do hlavního vysílacího času mimo prázdninovou sezonu. ČT1 bude případy pražské pátračky osmdesátých let vysílat od 6. září každé úterý od 20.00.
Hercule Poirot Po několika vysíláních na Primě zařadí ČT1 vůbec poprvé také 38 padesátiminutových epizod seriálu Hercule Poirot natočených (až na dvoudílnou adaptaci románů Dům na úskalí) na motivy povídkových příběhů tohoto belgického detektiva Agathy Christie. Vysílání začíná 11. září a epizody budou vysílány každou neděli kolem čtvrté odpolední.
Čtyři nedělní večery budou patřit i dalšímu autorovi narozenému v roce 1890 – o Čapkových kapsách – adaptaci celkem 12 povídek Karla Čapka jsme již informovali v samostatném příspěvku. I v září ČT1 pokračuje v neděli po desáté večerní ve volném cyklu V hlavní roli zločin, například 18. září bude nabídnuta adaptace příběhu Jana Cimického.
Zajímavý program nabídne i ČT2 na podvečery pracovních dnů. Od 14. září můžete každý všední den po 18. hodině sledovat osmdesát dílů amerického seriálu Příběhy Alfreda Hitchcocka, který vznikl v letech 1985—1989, tedy už po smrti „mistra napětí“. Část příběhů je nových, část je remakem původních Hitchcockových černobílých.
Na podzim bychom se také konečně měli dočkat uvedení filmu Santiniho jazyk režiséra Jiřího Stracha, který byl natočen na motivy stejnojmenného románu Miloše Urbana.
ExpozituraNova
7. září startuje na Nově premiérové vysílání již před časem natočeného seriálu Expozitura inspirovaného událostmi kolem tzv. Berdychova gangu. Porazí v oblíbenosti Kriminálku Anděl, vlastně jedinou současnou českou kriminálku, jež se dočkala většího počtu epizod? Lze asi předpokládat, že scénáristé Josef Klíma a Janek Kroupa chtěli přece jen něco jiného než oddechovou kriminálku na večer. Sledovat — a udělat si vlastní názor — můžete každou středu od 20.00.
Prima
Prima pátky od osmé večerní pokračuje ve vysílání případů komisaře Schimanského — po vybraných epizodách z cyklu Místo činu vzniklých v osmdesátých letech a na začátku devadesátých budou následovat i příběhy natočené samostatně později.

TV Barrandov
Legendární italský seriál Chobotnice o útrapách s italskou mafií na Sicílii byl před časem vydán na DVD, nyní se vrací na televizní obrazovky, sáhla po něm totiž TV Barrandov. Dívat se můžete od 7. září ve 21.55 a pak další středu zhruba ve stejném čase. Po „novácké“ Expozituře tak stačí přepnout kanál a pokračovat v mafiánsky laděném televizním programu.

Podíváte-li se do programu jednotlivých televizí, najdete zde i další kousky — namátkou například případy komisaře Moulina, různé verze Zákonu a pořádku, seriály Odložené případy, Castle na zabití, Můj přítel Monk, osvědčené evergreeny (nebo vás už jejich neustále opakování naopak štve?) reprezentované Columbem a To je vražda, napsala nebo můžete zavzpomínat na hit poloviny devadesátých let a podívat se třeba také na Odpadlíka.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA