Česká televize začala vysílat druhou řadu Případů 1. oddělení

V osmi nových epizodách pod stejným tvůrčím vedením vyšetřují osvědčené herecké tváře případy skutečných vražd z posledních let.

Případy 1. oddělení_15 díl , pořad natáčený Českou televizí.
Případy 1. oddělení_15 díl , pořad natáčený Českou televizí.

Na Tři krále roku 2014 vtrhnul na české obrazovky nový seriál Případy 1. oddělení. V záplavě různých kriminálek, expozitur a policajtů z centra si velmi rychle získal své diváky. Sledovanost se pohybovala v průměru 1,5 milionu diváků na epizodu. Třináctidílný seriál se tak stal nejúspěšnějším pondělním pořadem s téměř dvojnásobnou sledovaností oproti ostatním pořadům a ve finále překonal i seriály Sanitka II a Vyprávěj. Podobně dobrého hodnocení dosáhl i na serveru ČSFD, kde získal 84 % a stal se dokonce 188. nejoblíbenějším seriálem. Pokud se to někomu zdá málo, tak jen podotýkám, že v moři zahraničních konkurentů se považuje za úspěch dostat se do první dvoustovky.

Kvalita úspěšného titulu, o němž jsme také psali na našem webu, spočívala především v zaměření na skutečné kriminální případy. To by nebylo nic nového, s podobnou látkou pracovala třeba konkurenční Kriminálka Anděl, ale tvůrci Případů šli více do hloubky. Coby scenáristy si pozvali plukovníka Josefa Mareše, který skutečné případy také vyšetřoval, a žurnalistu Jana Malindu.

V jednotlivých epizodách si mohli diváci znovu vybavit případy, které řešilo pražské oddělení vražd v nedávných letech – zavražděnou dívku, jejíž hlava se našla v popelnici naproti domu, kde bydlela, případ zastřeleného střihače Michala Velíška a mnohé další.

Téměř přesně dva roky po televizní premiéře, první pracovní den roku 2016, odvysílala Česká televize první z osmi nových epizod. I ve druhé řadě se setkáme se starými známými tvářemi vyšetřovatelů – nekompromisním mjr. Kozákem (Ondřej Vetchý), zkušeným mjr. Plíškem (Boleslav Polívka), nenápadným por. Sršněm (Miroslav Vladyka), kpt. Andělem (Petr Stach), kpt. Pražákem (Filip Blažek) a velitelem mjr. Korejsem (Miroslav Hanuš). Právě mezi ním a Kozákem bude v pokračování docházet k větším konfliktům. Klid na pracovišti rozhodně nepřinese ani příchod nové posily, mjr. Vrány (Igor Chmela), který je typický upjatý suchar úzkostně dbající na dodržování předpisů. Není divu, že v něm zřejmě najde oporu právě velitel a atmosféra pravděpodobně ještě zhoustne. Jen doufejme, že vnitřní konflikty nebudou na úkor námětů a prostředí, jako se to stává u jiných seriálů.

Zatím tomu však nic nenasvědčuje. První epizoda nové řady důstojně navázala na staré díly a zatím měla z celého seriálu nejvyšší sledovanost (1,6 mil.). Týkala se známého případu dvou žen zavražděných za bílého dne v advokátní kanceláři, kdy vraha nakonec usvědčil slepý svědek. A to na základě zvuků, které ve vedlejší místnosti zaslechl. Přitom právě on měl být pachatelovým alibi. Jistě si na ten případ vzpomínáte i z denního tisku, navíc byl již jednou umělecky zpracován, a to v seriálu Expozitura, ve druhé epizodě s názvem Hyena.

Doufejme tedy, že i další díly navážou na první řadu stejně dobře jako právě odvysílaný díl. Nasvědčuje tomu stejný tvůrčí tým i výběr námětů. Po skončení seriálu vám přineseme aktualizovanou recenzi.

Zdroje: cs.wikipedia.org, mediaguru.cz

Česko, 2014 – 2016
Režie: Dan Wlodarczyk, Peter Bebjak
Hrají: Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, Ondřej Malý, Petra Hřebíčková, Stanislav Majer, Petr Franěk, Roman Štabrňák, Zuzana Onufráková, Sabina Remundová, Igor Chmela aj.
Délka: 63 minut (1. řada – 13 epizod, 2. řada – 8 epizod)
Mluveno: česky

Oficiální stránka seriálu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10354229723-pripady-1-oddeleni/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Richard Spitzer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA