Laura Griffinová

Americká autorka romantických thrillerů ráda zkouší na vlastní kůži, o čem píše…

Foto: Wikimedia Commons / Plange – Uploader's phone, CC BY-SA 3.0

Bestsellerová autorka více než 37 knih a novel, z nichž některé byly přeloženy do 14 jazyků. Získala také dvakrát ocenění RITA (Romance Writers of America) v kategorii „napínavá romance“, ve které Laura vyniká…

Kariéru začínala jako novinářka a krimi reportérka, pokrývající aktuální kauzy (s odbočkou v jihovýchodní Asii, odkud psala cestopisné články.) Ale čím dál víc ji chybělo, že novinové příběhy buď mizí do ztracena, nebo nemají dobrý konec. Ovlivněna celoživotní láskou k psaní a Stephenem Kingem a Patricií Cornwellovou, začala psát své vlastní napínavé příběhy, kde vždycky všechno dobře dopadne.

Díky své novinářské průpravě si užívá jak vlastní psaní, tak i rešerše a výzkumy k nim – může zpovídat odborníky a navštívit Farmu mrtvol, nebo si na vlastní kůži vyzkoušet výcvik v Quantiku i cvičné virtuální přepadení banky ve výcvikovém centru LAPD. Díky tomu mají její různé série fundované prostředí a jsou plné detailů: ať už série točící se kolem forenzní laboratoře, bezpečnostní agentury nebo jednotky SEAL.

Spolu s kolegyní – autorkou Allison Brennanovou (česky od ní vyšlo Třetí na řadě) spolupracují na sérii z jižní Kalifornie o dvou soukromých detektivkách – a protože každá z autorek je u jiného nakladatelství, tuto řadu vydávají vlastním nákladem elektronicky.

Laura žije v Austinu v Texasu, hledá nové zkušenosti (protože psát o tom, co znáte, je nuda) a pracuje na nové knize.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.lauragriffin.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Oko za oko (Desperate girls, 2018; Metafora, 2019) 
  • Na život a na smrt (Shadow fall, 2015; Metafora, 2021) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA