Bikiny (James Patterson)

James Patterson BikinyNová kniha Jamese Pattersona je vlastně „knihou v knize“. Reportér L. A. Times Ben Hawkins vypráví svůj příběh, ze kterého se občas vynoří story jistého Henriho Benoita. Oba osoudy splu velice úzce souvisí. Henri si totiž vybral Bena, aby o něm sepsal knihu. Nepochybuje o tom, že to bude trhák. Henri je totiž sériovým vrahem…

Ben Hawkins se na Havaji snaží pátrat po zmizelé mladé modelce. Vypadá to jako velký případ a Ben doufá, že se tak vrátí mezi novinářskou elitu. Vše je velmi podivné a pomalu se začínají objevovat mrtví.
Henriho zájem o napsání životopisu navíc vůbec nezní jako přátelská nabídka, a tak jen Ben musí zajistit, aby i se svou přítelkyní z celé situace vyvázl živý a zdravý. Vedle příběhu tajemného bezcitného vraha (který lehce mění identitu) nás autoři přivádějí do krutého módního světa (proč pátrat po zmizelé modelce, když bezpochyby trpí nějakým svým vrtochem) a do prostředí, kde si je možno koupit za peníze opravdu cokoliv.

Originální název zní Bikini, titul lze najít i pod názvem Swimsuit. Jak je možno zjistit z webových stránek Jamese Pattersona, spoluautorkou knihy je Maxine Paetro, která se podílí i na titulech jeho série Ženský vyšetřovací klub.
S nedávno uveřejněnou informací, že autor uzavřel smlouvu, dle které by měl během 3 let vydat 17 titulů, si říkám, že by si James Patterson neměl kazit jméno a mohl by naopak trochu zvolnit. Abych mu (a spoluautorce) nekřivdila, kniha Bikiny rozhodně není marným čtením.
Začátek knihy Bikiny je trochu předvídatelný, stylově obyčejný (až bych řekla nehodný jména Patterson), brutální (až do konce knihy) a postupně jako by nabral druhý dech, mění se příběh ve svižnější a propracovanější thriller. Tentokrát kniha obsahuje příliš sadistických scén, které jsou ovšem nezbytné pro dotvoření šílené identity vraha. Nebo že by bylo ještě šílenější společenství, které si Henriho služby objednává, jen aby ukojilo své choutky? Boj o vlastní život se týká všech aktérů a čím víc se blíží poslední stránky knihy, tím je zběsilejší.

Originál: Bikini, 2009
Přeložil: Ondřej Duha
Vydal Alpress v edici Klokan, 2009
296 stran
www.alpress.cz 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA