Audiokniha Sherlock Holmes – Musgraveský rituál

Sherlock Holmes Musgraveský rituálV záplavě příbalových DVD jste klidně přehlednout CD Sherlock Holmes 1/2008 – Musgraveský rituál, které obsahuje stejnojmennou povídku Sira Arthura Conana Doyle. Oproti holmesovským audiopovídkám, které před časem vyšly s Mladou frontou plus, jde ale o doposud předtím nevydaný příběh.

Povídka byla publikována v knize Vzpomínky na Sherlocka Holmese a na CD si ji můžete poslechnout v podání Vladimíra Čecha, který příběh čte v původním překladu Jana Zábrany. Jméno Vladimíra Čecha se pojí také s jinou detektivní audioknihou – Deseti malými černoušky Agathy Christie, což není jen náhoda. I Holmesův případ totiž publikovalo vydavatelství Tympanum, tentokrát však pouze jako příbal, tedy v papírovém obalu formátu A5, a ve spolupráci s časopisem 100 + 1 s tím, že se audiokniha prodává v trafikách.

Samotná povídka je poněkud neobvyklá, protože nepopisuje dobrodružství, které by prožíval Watson s Holmesem, ale Velký detektiv vypráví doktorovi případ, který vyšetřoval ještě před tím, než se vůbec seznámili.
Přestože je tedy i tato povídka vyprávěna Watsonem v první osobě, Sherlock mu líčí příběh v první osobě – a Holmes zas někdy dlouze říká, co říkal jeho známý. Jednoduše řečeno, pokud budete CD poslouchat třeba před spaním, může se vám najednou stát, že nevíte, kdo vlastně mluví.
S touto zvláštností Doylovy povídky (až na úvod tu navíc není Holmes jmenován, jen „řekl“ apod.) se vydavatelství vypořádalo vložením hry na housle mezi celkem osmi částmi povídky. Nejenže hra na housle k Holmesovi patří a rozhodně nejde o první CD, kde bychom ji mohli slyšet, zároveň si po hudební pauze můžete snáze uvědomit či ujistit, kdo vlastně právě mluví.

Do konce roku 2008 se můžeme těšit na další dvě Doylovy povídky a já doufám, že Tympanum jednou všechna CD vydá společně. Stejně jako v případě „Černoušků“ by bylo zajímavé udělat větší propragaci a třeba i připravit soutěž, Sherlock Holmes si to určitě zaslouží také.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA