Audiokniha Deset malých černoušků

Deset malých černoušků, audioknihaVydávání audioknih se v Čechách začíná teprve rozbíhat a Agatha Christie není výjimkou. V roce 2007 vyšla na CD jako příloha Mladé fronty plus povídka Ztracená školačka společně s povídkou o otci Brownovi G. K. Chestertona, přičemž se ovšem jednalo o příběhy vydané již na začátku devadesátých let na audiokazetě. Kromě čtených děl, na konci roku 2007 vyšla dramatizace románu Není kouře bez ohýnku, uvedené v polovině devadesátých let poprvé Českým rozhlasem.

Až v dubnu 2008 vyšly hned dvě audioknihy Agathy Christie – Vražda v Orient-expresu a jen o pár dní později Deset malých černoušků na 7 CD ve vydavatelství Tympanum.

Deset malých černoušků je podle několika anket vůbec nejoblíbenější detektivkou Agathy Christie a podle některých i nejoblíbenější detektivkou vůbec, proto co do výběru díla není co vytknout.

Vladimír Čech, jakožto vypravěč, zvládl, myslím, svůj úkol dobře. Co je hlavní, hezky se poslouchá, umí ostatně předvést třeba i hysterickou ženskou. Rovněž hudba mezi jednotlivými podkapitolami je pěkná a zvláště v pozdějších částech přispívá ke stupňování napětí, vytknul bych snad jen stejnou melodii mezi samotnými kapitolami.

Co se týče samotného vzhledu CD atd., by někdo možná očekával ke každému CD jednu plastovou krabičku, celkem sedm plastových krabiček, aby z toho byl vysoký komínek. Je pravda, že za ne zrovna nízkou cenu by si to posluchači zasloužili, na druhou stranu ale společnost Tympanum zvolila asi praktičtější variantu. Malá papírová krabička s prostorem pro vložení všech sedmi CD v papírových obalech. S obrázky několika dalších vydaných audioknih, stručnými informacemi o Agathě Christie, s obsahem jednotlivých CD a také textem oné „prokleté“ říkanky o deseti malých černoušcích. Na zadní straně medailonek Vladimíra Čecha, anotace, ale také odkaz na webové stránky partnerů této audioknihy – Společnosti Agathy Christie a Centra detektivky. Přední strana krabičky se dostala i na titulní stranu tištěného ediční plánu.

Rozhodně bych Tympanum za vydání těchto CD pochválil. Snad už den po vydání bylo možnost celou audioknihu legálně stáhnout – nebo spíše koupit – na serveru i-legalne.cz, kde byla také připravena nádherná soutěž o několik cen, přičemž vycházela z textu říkanky. Už před vydáním byla také možnost poslechnout si ukázku na webových stránkách vydavatelství.

Zkrátka, Tympanum nevydalo „Černoušky“ jen tak mimochodem mezi dalšími CD a nezbývá, než doufat, že to posluchači ocenění a že se dočkáme dalších detektivních audioknih.

24. dubna 2008
vyšlo u vydavatelství
Tympanum
na 7 audio CD klasické dílo Agathy Christie,
Deset malých černoušků
.

 

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA