A. J. Hartley

* Preston, Lancastershire, Velká Británie

Další akademický znalec Shakespeara vzal do ruky pero, nebo spíše klávesnici, a napsal bestseller, který atakuje žebříčky prodejnosti…

Andrew James Hartley pochází z Británie, ale už léta žije a pracuje v Americe. Už od dětství ho vábila archeologie, a tak si na Manchesterské univerzitě k angličtině přidal ještě egyptologii. Dva roky vyučoval angličtinu v Japonsku, k tomu procestoval Asii, až zakotvil v USA. Tam vystudoval ještě anglickou literaturu v Bostonu a nyní sám vyučuje shakespearologii na univerzitě v Severní Karolíně. Krom profesury a spisovatelství je také scénáristou, režisérem a dramaturgem, převážně shakespearovských her.
Nepřekvapí proto, že jeho třetí dobrodružný thriller se točí kolem ztracené Shakespearovy hry (kteréžto téma zpracovala také Jennifer Lee Carrell, taktéž fundovaný odborník.) Autorovy dobrodružné romány tedy odrážejí jeho znalosti z historie a archeologie, navíc jsou i čtenářsky úspěšné, dostaly se až do žebříčku New York Times Bestsellers. Krom nich Hartley píše i historickou fantasy a v letošním roce 2011 mu vyjde první díl fantasy série pro mládež.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

www.ajhartley.net

VYŠLO ČESKY ::

  • Mykénská maska (The Mask of Atreus, 2006; BBart, 2009)
  • Zlomená pečeť (On the Fifth Day, 2007; BBart, 2011) VYŠLO

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA