Když krev promluví (Dana Stabenow)

Kate Shugaková nemá Anchorage ráda. Práce v aljašském hlavním městě ji málem stála život. A nemá ani zájem stát se součástí kmenové rady, jak by si přála její babička. Tak proč se najednou ocitla ve městě týden před sjezdem a prošetřuje intriky velkých hlavounů? Některé žádosti Jekateriny, matriarchy kmene, se holt neodmítají…

Ze začátku to vypadalo, že půjde především o politiku. Chystá se sjezd federace domorodých kmenů, ve kterém se rozhodne o vlastnictví důležité půdy. Ve hře jsou vysoké peníze a živobytí spousty lidí. Vyznat se v zájmech státní vlády, federální vlády a bůhví koho ještě vypadalo složitě. Ale… rada Niniltny má pět členů včetně Kateiny babičky, obávané Jekateriny Shugakové. A teď jsou dva z nich mrtví, což je jednak znepokojivé, jednak je to něco, co Kate umí a zná – vyšetřování podezřelých úmrtí… A sranda začíná.

Připouštím, že to místy bylo komplikované. Kdo je pro ochranu, kdo pro kácení, právní rozdíl mezi parkem a lesem… Na druhou stranu si tu čtenáři dosyta užijí oblíbenou vlčici Obludu, sympatického Kateina milence Jacka Morgana, a co víc, taky jedinečnou a neopakovatelnou příležitost zažít drsnou Kate hozenou do gala – čili „načančanou jako dárkově zabalená šunka“.

Šestý díl báječné série z nelítostné Aljašky opět představuje novou část toho, co tahle zem nabízí: obrovskou možnost korupce, šlendriánu a daňových úniků. Ale taky obavy lidí z toho, že o jejich další existenci rozhodují cizinci zvenčí; obavy z toho, že jim stát brání žít tak, jak žili generace předků, lovit ryby a zvěř pro vlastní obživu.

Tenhle díl je hodně o tradicích. A hlavní hrdinka, která vždy chtěla jít vlastní cestou, najednou zjišťuje, že ji ta cesta vede zpátky domů…

Originál: Blood Will Tell, 1996, 2013
Překlad: Hana Láryšová
Vydal: Mystery Press, 2022
295 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA